Genel

150 YILLIK BİR ÇINAR OLAN TAG HEUER

TAG HEUER

150 yıllık bir çınar olan Tag Heuer saat markası, sahip olduğu birçok farklı modelin birinci örneklerini ortaya koymakla tanınmaktadır. Birçok önemli ismin tercih ettiği saat markası olarak bilinmesinin yanı sıra ortaya koyduğu şık ve etkileyici klasik tarzlı saatlerle de dikkatlerini üzerine çekmiştir. Kasa çapı bakımından farklı saatlere sahip olmanın dışında çerçeve şeklide değişkenlik göstermektedir. Daha çok yuvarlak kasalı saat modelleri bulunsa da kare ya da farklı şekilli kasalara sahip modelleri de bir hayli vardır. Kare serisinde silikon kordonlu modelleriyle öne çıkan Tag Heuer saatler aynı zamanda geniş çerçeveleri olmaları yönüyle de farklıdır. İç kısımda farklı motif ve tasarımlar yer almaktadır. Saf çelikten üretilen modellerinde mineral cam tercih edilmektedir. Böylelikle çok daha ince ve zarif bir görünüm kazandırılmakla birlikte aynı zamanda kırılabilme ihtimali de daha düşük bir seviyededir. Pilli Chronograph mekanizmaya sahip olan türlerinde tercih edilen silikon kordonların kullanımı da daha rahat olmaktadır. Ancak bunun dışında deri kordonlu modellerin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur.

Tag Heuer bayan saat modelleri

Çok daha ince olan Tag Heuer bayan saat modelleri, genel itibariyle şık duruşlarıyla dikkat çekmektedir. Kasa kalınlığının ince olması da mineral camın zarifliğini ortaya çıkarmaktadır. İki renkli olan kordon yapısı ise metaldir. Su geçirmezlik özelliği bakımından orta seviyede olmakla birlikte kronometre ve alarm özelliği birçok modelinde yer almamaktadır. Beyaz ve altın kaplamalı birçok modele sahip olan saat markasında renk uyumu de önemli bir oranda yakalanmaktadır. 27 mm kasa çapından çok daha büyük olan 32 mm kasa çaplı modellerinde ise çelik ağırlık bir yapı bulunmaktadır. Çerçeve içinin daha sade olduğu modeller, kullanım açısından da rahattır.

Bayan modellerine göre çok daha geniş, büyük ve kalın olması yönüyle ayrılan Tag Heuer erkek saatleri, aynı zamanda özellikleri bakımından da zengindir. Kronometre, alarm ve takvim birçok modelde yer almaktadır. Bununla birlikte daha kalın olmasından dolayı ağır bir yapıya sahiptir. Gri, siyah ve mavi renkleri çok daha fazla olan klasik tarzlı saatlerde aynı zamanda işçilikte aşamalardan oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir