Genel

2018 yılının beğenilen en iyi 5 dalgıç saatleri

Dalgıç saati ve özellikleri Genellikle dalgıç veya dalış saati olarak da adlandırılan bir dalış saati, sualtı dalışı için tasarlanmış bir saattir. Tipik bir dalgıç saatinin yaklaşık 200 ila 300 m su direnci olmalıdır. Modern teknolojik gelişmeler çok daha derine inebilen dalış saatlerinin tasarımına imkân vermektedir. Gerçek bir çağdaş dalgıç saati, 100 m veya daha fazla derinliklerde su altı solunum cihazları ile test standartlarını ve özelliklerini tanımlayan ISO 6425 standardına uygun olmalıdır. Bu amaçla, gerçek tüplü dalış saatleri, standarda uygun olmayan saatlerden ayırt etmek için DIVER’S kelimesi ile işaretlenmiştir. Dalgıç saatlerinin en önemli özelliklerinden birisi de dalgıcın en fazla 60 dakika su altında kaldığını gösteren bir mekanizmaya sahip olmasıdır. Mekanizma, dijital bir ekran olabildiği gibi dönen bir çerçevede olabilir. Böylelikle dalgıcın dalış zamanı içerisinde yaşayabileceği herhangi bir aksiliğe karşı oksijen ve dalış süresini bu sayede kontrol edebilmesi sağlanmaktadır.

2018 yılının beğenilen en iyi 5 dalgıç saatleri

Omega Seamaster Planet Ocean Chronograph

Omega Seamaster Planet Ocean Chronograph: Bu saat Michael Phelps ve James Bond severler tarafından kullanılan klasik bir İsviçre yapımı dalış saatidir. Çok fazla lüks bir zaman ayarlayıcısı aramayanlar için stil, kalite ve işlevselliği birleştirmektedir. Planet Ocean, çizilmeye dayanıklı safir kristal ve manyetizmaya karşı direnci artıran silikon denge yayı özelliklerine sahip bir saattir. Saat boyutları 43.5 mm, 45.5 mm ve 37.5 mm üç çeşittir.

Citizen Promaster

Citizen Promaster Dalgıç, güvenilir ve uygun fiyatlı bir dalış saatinin özellikleri; lacivert poliüretan kayışlı gümüş tonlu paslanmaz çelik kasaya sahiptir. Tek yönlü dönen gümüş tonlu ve mavi iyon kaplamalı paslanmaz çelik çerçeve estetik bir görünüm vermiştir. Işıltılı gümüş tonlu ve turuncu akrep-yelkovan görülmeyi kolaylaştırmaktadır. Dış kenarın etrafındaki dakika işaretleri bulunmaktadır. Çizilmeye dayanıklı mineral kristal yansımayı önleyici özelliğe sahiptir. Kasa ölçüsü: 48 mm, kasa kalınlığı: 12 mm. Bant genişliği: 20 mm, bant uzunluğu: 190.5mm’dir.

Seiko ProspEX

Seiko tarafından yapılan çok üst mertebe dalış saatlerinden biridir. Bu isim, Prospex profesyonel kullanım için çok yüksek kalite standardında inşa edildiği anlamına gelen Profesyonel Spesifikasyonu ifade eder. Bu saatin en dikkate değer özellikleri, sağlam kasa tasarımı ve mükemmel okunaklı olma özelliğidir.

Rolex DeepSea Sea Dweller

Rolex DeepSea Dweller,piyasadaki en çok satan lüks dalış saatlerinden biridir. Koleksiyoncular, titiz detaylar ve değer korumaları için bu konuya önemvermektedirler. DeepSea Dweller’ın bu listedeki en pahalı saat olduğunu inkâr etmemekle birlikte, haklı olarak bu fiyatı hak etmektedir.

Oris Pro Diver Moon Pointer

Oris Pro Diver Moon Pointer, hem ay döngüsünü hem de gelgit aralığı gösteren dünyanın ilk mekanik saati olma özelliğini taşımaktadır. Marka elçisi ve deneyimli ticari dalgıcı Roman Frischknecht’ten ilham alan Oris ProDiver Pointer Moon, profesyonel dalış dünyasının taleplerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış bir saattir. Moon Pointer, profesyonel tüplü dalgıçlar için harika bir dalış saatidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir