Genel

Bileğinize En Uygun Saatleri Bulmak İçin İpuçları

Bileğinize En Uygun Saatleri Bulmak İçin İpuçları

İnsanlar saat alırken nelere dikkat etmeleri konusunda çok yanlış düşünceler içerisine girebiliyorlar. İşte bu yüzden nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda sizlere bir yazı hazırladık.

1.      Saatin Kasa Çapı

Saatin kasa çapı bir saati göz önüne aldığımızda en dikkat çeken özelliktir. Erkek saatleri çoğunlukla 38-46 mm arasında olmaktadır. 46 mm üstündeki saatler oldukça kaba görünmektedir ve gösterişli kıyafetler dışında pek kullanılmaz. 38mm altında kasaya sahip herhangi bir saat ise kişide takı hissiyatı oluşturur ve kadın saatleri çoğunlukla bu boyutlarda seyretmektedir.

Hangi saatin size uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız bilek ölçünüzü bilmeniz gerekmektedir. 15 cm’den düşük bileklere sahip bireyler 38mm olan saatleri, bilek ölçüsü 15-18 cm arasında olan bireyler 40-42 mm olan saatleri, bilek ölçüsü 20 cm ve üzeri olan bireyler ise 44-46mm olan saatleri seçmelidir.

2.      Saatin Kasa Kalınlığı

Kullanacağınız saatlerin kasa kalınlığı kasa ölçüleri ile orantılıdır.

Kasa kalınlığı, çoğunlukla kasa çapıyla doğrudan bağlantılıdır. Kasa kalınlıkları konusunda herhangi bir koşul yer almasa da kasanın ölçüleri arttığı sürece kalınlık da aynı oranda değişmektedir. Kasa kalınlığı ile birlikte kasa çapını doğru şekilde seçerseniz size en uygun saati seçmiş olacaksınız ve bu saat kıyafetleriniz ile muhteşem bir uyum yakalayacaktır.

3.      Saatin Kordon Genişliği

En doğru saat kordonu çoğunlukla kasa ölçüsünün yarısı kadar ölçülere sahiptir. Örneği 42 mm ölçülerinde olan bir saat kullanırsanız, saatin kordon ölçüsünün de 21 mm olması gerekmektedir. Kendi giyim tarzınıza göre daha farklı boyutlarda saatleri kullanmak isteyebilirsiniz.  Ama bize kalırsa bilek boyutunuza göre saatleri tercih etmeyi ilk adım olarak görün. Bilekleriniz olduğundan genişse saat kordonunun genişliği de o seviyelerde olabilir.

4.      Saatin Kordon Malzemesi

Saatlerde kullanılan deri kordonlar sayesinde saatiniz daha ince görünecektir. Deri kordonla aynı ölçülere sahip bir metal kordon ise deri kordona göre daha kabak görünmektedir. Bilekleriniz küçük ise buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Metal kordonlar kaba görünüm verdiği için büyük bileklere sahip bireylerin tercih etmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir