Genel

Erkek Saat Modellerinde Rolex Cosmograph Daytona

İstanbul Eta Saat

Erkek Saat Modelleri Rolex Daytona

Rolex saat modelleri her insanın zevk ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. Lüksün aranılan simgesi olan Daytona modeli ise beklenenden çok daha fazlasını veriyor.

1963 yılında kurulan Rolex Daytona, profesyonel yarış pilotlarının taleplerini karşılamak üzere özel olarak tasarlandı. Fonksiyonel yapısıyla motor sporları dünyasının ikon saat tasarımlarından biri olmayı başarmıştır. Daytona, sportif kronograflar arasında kendine has karakterini korumaya devam ediyor.

Rolex Daytona Kronograf Sistemi

Kullanışlılığı ile dikkatleri çeken Rolex Daytona, aynı zamanda seçkinliğin ve gösterişin bir numaralı adresi oluyor. 1884 yılında kurulan Rolex saat markası farklı saat tasarımları sunarak, zamanın değerini gösterişli şekillerde kullanmanıza yardımcı oluyor.

rolex eta saatler

rolex eta saatler

Şık görünmenin tamamlayıcısı olan Rolex Daytona İmitasyon Saat kadın ve erkekler için göz alıcı tasarımlarını sunuyor. Şık davetlerde dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak detaylarla işlenen Rolex Daytona ince ve zarif stiliyle tarzınızı en iyi şekilde yansıtmanızı sağlıyor.

Rolex Daytona dünyanın en çok ilgi gören kronograf sistemlerinden birine sahiptir. Vintage modellerinin fiyatı sürekli olarak artmaktadır. Rolex Daytona dünyanın en pahalı saatlerinden bir tanesidir. Rolex Daytona modeli adını Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yer alan ünlü Daytona Beach parkurundan aldı. Rolex, yarış sürücüleri ve yarış sporları için özel olarak saat tasarımları yapıyor.

Rolex Daytona Şık Saat Detayları

İnce işçilik detayları ile adından söz ettiren Rolex Daytona kullanıcılarından da tam not almayı başarıyor. Prestijli tarzlarıyla adından söz ettiren Rolex saat ülkemizde de ilgiyle takip ediliyor. Farklı kordon yapılarına ve bağlantılarına sahip olan Rolex Daytona dayanıklı yapısı ile öne çıkıyor. Zamana farklı bir bakış deneyimi sunan Rolex markası kaliteli saatleri ile bileklerinize geliyor. Sağlam cam yapısı ve birbirinden farklı renk seçenekleriyle Rolex Daytona sizleri bekliyor.

Daytona modelinin standart tasarımları pek çok kişi tarafından ilgi görüyor. Kronograf modeli en çok satılan saatlerden bir tanesidir. Rolex Daytona lüks bir model olması nedeniyle kolayca satın alınamıyor. Rolex Daytona’nın altın, çelik ve platin gibi farklı kasa yapıları yer alıyor. Çift renkli model Daytona modelleri koleksiyonerlerin gözdesidir. Altından ve platinden imal edilen tasarımları serinin en pahalı örnekleridir.

Fonksiyonel Ürün

Daytona, yarışı pilotlarına en gelişmiş zamanlama desteğini sunuyor. Kronograf mekanizması yarış pilotlarına geçen süreyi ölçme olanağı sunuyor. Çerçeve kısmı son derece dayanıklıdır. Ayrıca bu bölüm takimetrik ölçeğe sahiptir. Daytona modelinin kronograf fonksiyonu kurma kolu gibi vidalanan düğmelerle etkin hale getirilir.

Rolex Daytona Güç Rezervi

Daytona, Rolex tarafından geliştirilen otomatik kurmalı mekanik bir kronograf mekanizması kalibre 4130 ile donatıldı. Standart bir kronografta göre daha az parça içerir.  Daytona ile motor dünyası arasında ayrılmaz bir bağ bulunuyor. Kendine has takimetrik ölçekli çerçevesi sayesinde pilotlar yarış sırasında geçen süreyi öğrenebiliyor. Sizde Rolex Daytona modellerini satın alarak lüksü ve fonksiyonelliği bir arada bulundurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir