Genel

Eta Saat Modelleri’nin A Kalite Replika Saatler den Farkı

ETA Saat

Kaliteli ve güzel bir estetiğe sahip saatler kullanmak birçok kişinin kişisel zevkine göre tercih ettiği oldukça hassas bir konudur. Günümüzde ise bir firmanın marka değer ile satışa sunduğu tasarım saatler milyon doları aşan fiyatlarla satılabilmektedir. Bu anlamda ETA saat kavramı karşımıza çıkmaktadır. Replika saat kavramından sonra hayatımıza giriş yapan ve replika durumundan çok daha farklı özellikleri olan ETA saatler, sektörel olarak oluşturulmuş, orijinal ürünlerle birebir olarak tasarlanmış saatlerdir. Bu nedenle de eta saat kullanıcıları çok yüksek bedeller ödemeden, diledikleri saate sahip olabilmektedir.

REPLİKA SAATLERDEN FARKI

Replika saatler genel olarak imitasyon saatler arasında düşük kalitede malzemeyle üretilen, düşük maliyetle ve maliyete kıyasla belirli bir kâr oranıyla satılan saatlerdir. Mekanik açıdan da birebir ürünlerle alakalı olmayan replikalar, birçok özellikleri ile imitasyon olduklarını belle edebilirler. Öte yandan ETA Saatler ise kasa yapısı, mekanizma fonksiyonları ve renk açısından orijinal ürünlerle birebir benzerlik gösterirler. Bu özelliği ile eta saat kullanıcılarına orijinal markaların tasarımlarıyla elde edilebilecek görsel ve mekanik deneyimi yaşatır.

ETA SAAT SEKTÖRÜNE BUYRUN

Lüks saatin tamamen kopyalandığı bir sektör olan eta saat sektöründeki saatler, orijinal ürünlerle tamamen benzer özellik taşır ve fark bulabilmek neredeyse olanaksızdır. Bu alanda üretilen saatler kendi pazarında alınıp satılır ve fiyat açısından orijinal ürünlere göre çok daha avantajlıdır. Burada biz ETA saatleri orijinal ürün ve replika ürün skalasında değerlendirmemiz gerekiyor. Bu skala üzerinde ETA saatlerin yeri orijinal ürünlerin yalnızca bir çubuk gerisinde yer almakla beraber replika ürünlerden uzaktadır. Çünkü replika saatler, hem fonksiyonel hem de fiziksel özellikleri ile orijinal saatlerden büyük ölçüde ayrılırlar; ETA saatler ise yapısal olarak orijinal ürünün birebir olarak farklı elden üretilmesidir. Bu durum nedeniyle de ETA saatler çok daha uygun fiyatlarla alınıp satılırlar.

Tıpkı orijinal saatlerde olduğu gibi ETA saatlerde de geleceğe yönelik değer artışı görülür ve belirli bir pazarda bu tarz üretilen saatler alınır satılır. Hem görsel açıdan hem de fonksiyonel açıdan bu saatler oldukça avantajlı olurlar.

One thought on “Eta Saat Modelleri’nin A Kalite Replika Saatler den Farkı

  1. RecepReis AYDIN dedi ki:

    Bende sizinle çalışmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir