Genel

Eta Saat Ve Clon Eta Nedir

ETA Saat Nedir?

ETA mekanizmalı saatler ise dünyanın en büyük mekanizma üreticisi olarak buşunan İsviçreli ETA firmasının ürettiği imitasyon mekanizmalarıdır.

ETA mekanizmalar en üst kalitede üretilmiş olan replika saatlerin içerisine yerleştirilir. Zira ETA mekanizması 28.800 BPH hassasiyete ve 40 saat güç rezervine sahiptir. Eski dönemlerde sadece İsviçre ETA mekanizması kullanılan versiyonlarına ETA saat adı veriliyor. Ancak zamanla sektör içinde bu terim yayılarak üst seviyede üretilen saatlerin tamamına ETA saat adı verildi.

Swiss ETA Nedir?

Swiss ETA mekanizması en büyük mekanizma üreticisi olan İsviçreli ETA firmasının üretmiş olduğu ünlü markaların imitasyon saatlerinde kullanılan sistemlerden bir tanesidir. Swiss ETA mekanizması İsviçre standartlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. Dünyanın en stabil mekanizmalarından biri olan mekanizmalı saatler Swiss adı ile bilir. Swiss Eta saatler İsviçreli ETA şirketi tarafından üretilmiş mekanizmaları kullanır.

ETA Saat Clone Nedir?

Bazı saat modellerinin üzerinde Clone ETA ibaresi yer alır. Clone ETA saatler, orijinal ürünün mekanizma dışındaki tüm parçalarının birebir olarak kopyalandığını bizlere gösterir. Replika saat satın almak isteyenler imitasyon arayışlarını detaylı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Kaliteli imitasyon saat arayışlarına ETA saat gerekli cevabı verebiliyor.

Kasa boyutu, kadran rengi ve fonksiyonel özellikleri ile orijinal ürün ile benzerlik gösterir. Bununla beraber ETA saat modellerinde orijinal mekanizmanın kopyası kullanılır. ETA saat mutlaka arka kapağını açtırıp mekanizma kontrolü yapmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi durumda basit bir ETA saat almış olabilirsiniz.

Orijinalleri ile, aynı malzemeler kullanılarak üretimi gerçekleştirilen ETA saatler bire bir aynı görüntüye ve fonksiyonel özelliklere sahiptir. Replika saat olarak düşünülse de işlevsellik ve kalite bakımından, ETA saatler bir adım öndedir. ETA saatler Uzakdoğu da üretilen düşük kaliteli replika saatler gibi değildir. Günümüzde pek çok kişi ETA saatleri kullanmaktadır.

ETA Saat Özellikleri

  • ETA saatler orijinal saatler ile aynı özellikte üretilir. Kaliteli malzemeler ile kaliteli işçilik ön plandadır.
  • ETA Saat ağırlığı orijinal saat ağırlığı ile aynıdır.
  • 904 L çelik kullanılarak üretilir.
  • Orijinal ürün kalitesinde super clon mekanizması bulunur.
  • Görünüş olarak saat satıcılarının dahi ayırt edemeyeceği derece de benzerlik gösterir.
  • Çin ve Asya ülkelerinde üretilmez. Avrupa Ülkelerinde üretilir.
  • ETA saatler orijinal saatte yer alan tüm fonksiyonları eksiksiz olarak çalıştırır.
  • Montaj işlemi özenle yapılır. Replika saatlerde ortaya çıkan montaj hatalarına ETA saatlerde rastlamazsınız.

Orijinal saatlere göre çok daha uygun fiyatlı ETA saatler aradığınız kaliteyi sizlere sunabiliyor. İmitasyon saatlere göre daha pahalı olan ETA saatler. Beklentilerinizi fazlasıyla karşılıyor. Eta saat aldığınız zaman kalitesiz bir görüntü ile karşılaşmazsınız. Gönül rahatlığı ile her ortamda ETA saatinizi kolunuzda kullanabilirsiniz. Çıplak gözle bakıldığı zaman saatinizin orijinal olup olmadığı anlaşılmamaktadır. Ayrıca ETA saatler orijinal saatler ile aynı dayanıklılık ve kullanım süresine sahiptir.

Eta Saat Modellerini İncele

 

 

Eta Saat Markaları

Audemars Piguet Eta Saat

Hublot Eta Saat

IWC Eta Saat

Omega Eta Saat

Rolex Eta Saat

Richard Mille Eta Saat

Roger Dubuis Eta Saat

Panerai Eta Saat

Patek Philippe Eta Saat

Zenith Eta Saat

Tag Heuer Eta Saat

Breitling Eta Saat

Cartier Eta Saat

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir