Genel

Gerçek Dinazor Kemiğin’den Eşşiz Bir Saat

HAYELLERİN ÜSTÜNDE BİR MARKA Louis Moinet

Yazımıza Başlamadan önce Louis Moinet kimdir azda olsa tanıyalım

Louis Moinet, 19. yüzyılın seçkin saat ve zaman ölcü bilim insanıydı, 1806’da en eski kronograf‘ın mucidi olarak zamanın’da adından çok bahsettirmiştir. 1907 ‘de kurulan Bugün’kü şirket, louis moinet markasını en üstlere çıkarmayı amaçlıyor. Louis moinet, günümüzde, sınırlı sayıda üretilen mekanik felsefe ile desteklenen, egzotik malzemeler ve yenilikçi teknoloji ile donatılmış üst düzey saatlerin yapılmasın’da uzmanlaşmış olan, İsviçre’nin Saint-Blaise şehrinde bulunan bağımsız bir saat markasıdır.

Louis Moinet Jurassic Saat Modeli

Louis Moinet, işleri biraz farklı yapmaktan hoşlanan bir saatçi Kuruluşu. Bağımsız ve İsviçre’de, sınırlı sayıda olan ve genellikle nadir ve egzotik malzemeler kullanan üst düzey saatler Tasarlayan bir saatci kuruluşudur.
Jurassic saat modeli’de böyle bir parça. 18.5 ayar altın renginde 43.5 milimetre kasa ile özel bir hareketi olan bir kronografa sahip. LM34 kalibre 48 saat güç rezervi ve 28,800vph’de frekans sunuyor Ve dahası evet yanlış okumuyorsunuz 150 milyon yıllık dinozorun fosilleşmiş kemiklerinden yapılmış bir kadran var ve bu muhteşem saati timsah derisi kayış ile zirve yaptırıyor. Simdi ortaya çıkan bu eşşiz malzeme ve tasarım Louis Moinet kadranına dönüştürüldü.
Dr Andreas Stucki tarafından Zürih’teki Aathal Dinosaur Müzesi ile birlikte onaylanan kemik, Diplodocus’u içeren büyük bir otobur ailesine ait ve 144 ile 200 milyon yıl yaşında olduğu, Dr Andreas Stucki tarafından onaylanıyor.
Bu muhsetem saati hangimiz koleksiyonumuz’da görmek istemez? Ben dahil bu yazımızı okuyan tüm okurlarımız içinden bende isterim mutlaka diyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir