Gösterilen sonuç sayısı: 7

ROLEX Gmt-Master II Sprite Jubilee Kordon 126720VTRN

5.200,00 TL

ROLEX GMT-Master II Pepsi 40mm Siyah-Mavi Besel Oyster Kordon 126710BLRO

5.200,00 TL

Rolex GMT-Master II Root Beer Clean Factory Ref 126715CHNR Super Clone ETA

34.550,00 TL

Rolex Gmt-Master II 126710BLRO Pepsi 3186 Clone ETA

28.750,00 TL

Rolex GMT-Master II 2023 Two Tone Jubilee 126718

5.200,00 TL

Rolex GMT-Master II 2023 Yellow Gold Jubilee 126718GRNR

5.200,00 TL

ROLEX GMT-Master II Pepsi 40mm 126710BLRO

5.200,00 TL

Rolex GMT-MASTER II ile Farklı Zaman Dilimine Aynı Anda Hükmedin

Rolex GMT-MASTER II saati iki farklı zaman dilimini tek kadran üzerinde gösterebilecek ender saat türüdür. Piyasaya sürüldüğü günden beri pek çok kullanıcının beğenisini üzerine çekmiştir. Rolex Gmt-Master 2 Gold seçeneğiyle dünya standartlarının üzerine çıkmıştır. İşlevselliği, sağlamlığı ve hemen ayırt edilebilecek estetik unsurlarıyla bir dünya harikası…

Rolex Gmt-Master aynı zamanda geçmişin birikimini de geleceğe taşımayı görev bilmiştir. Dünya çapında %100 marka tanınırlığına sahip İsviçre menşeli lük kol saatleri ve aksesuarları üreten bir firmanın elinden de ancak bu kadar muhteşem bir eser çıkabilirdi. Geçmiş birikimlerinden ve yeniliklerinden faydalanan Rolex, geliştirilmiş son versiyonlarıyla 2019 yılında piyasaya sunulmuş Rolex GMT-Master II modelinde bir araya getirmiştir.

Dünyada 38 farklı zaman dilimi bulunmaktadır ve seyahatleri sırasında, aynı anda farklı zaman dilimlerini bilmek isteyen birçok kişiye hitap eder. Özellikle Pilot ve gezginler için üretilmiş olan bu saat zamanla seri haline gelmiştir. Başta bu kişilere yardımcı bir araç olarak üretilen Rolex GMT-Master serisi zamanla sadece pilotların kullandığı bir saat olmaktan çıkmıştır. Nostaljik değeri yüksek bu saat, benzersiz işlevselliği, sağlamlığı ve Rolex’e özgü estetik görünümüyle günümüzde daha geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Rolex GMT-Master 2 Yenilikleri Nelerdir?

GMT-Master II modelinin sahip olduğu özelliklere bakarak anlayabileceğimiz gibi, temelde Rolex Submariner modelinin kasası kullanılmıştır. Elbette sonrasında özellikleri geliştirilmiş ve yenilikler eklenmiştir. Örneğin kullanılan yeni mekanizma sistemi saatin yanına “II” ekini getirendir. GMT’yi yerel saat ve alternatif zaman dilimine göre ayarlamanız dışında yapabileceğiniz bir şey daha vardır. Eğer GMT simgesini sadece kadran çevresindeki pozisyonundan okuyabileceğinize güveniyorsanız, GMT çerçevesini üçüncü bir zaman dilimine göre ayarlayabilirsiniz. Turn-O Graph ve Submariner modellerinden farklı olarak saat ve tarih ayarlanın daha kolay yapılabilmesi için çerçeve iki tarafa da döndürülebilmektedir.

İlk olarak 1955’te piyasaya sunulan model, kırmızı rengin gündüz ve mavi rengin gece saatlerine karşılık geldiği 24 saat dereceli çerçeveye sahiptir. Bu modelde pleksiglastan yapılmış çerçeve 1959 yılında yerini alüminyuma bırakmıştır. Yıllar geçtikçe çerçevenin farklı renklerde üretilmesi modeli hem daha çekici hale getirmiş hem de bu modele birçok takma isim verilmesini sağlamıştır. Takma isimlerle ayrı kimlik özellikleri kazanan Rolex GMT-Master II daha popüler hale gelmiştir. Yenilik yapmaktan vazgeçmeyen Rolex, 2005 yılında alüminyüm çerçeve yerine yüksek kalitede ve kendi ürettiği seramik çerçeveleri kullanmaya başlamıştır. Kaliteli ve şık saat markası denilince akla Rolex Gmt-Master 2 modelini göz ardı etmeyin.

Orijinal GMT-Master’dan farklı olarak, GMT Master II’de tepe (ayarlama noktası) üçüncü pozisyonundayken GMT saatleri ve dakikaları, ikinci pozisyondayken yerel saat ve tarih ayarlanmaktadır. 3285 kalibresi yeniliklerden bir diğeridir. Bilezik Jubilee ile değiştirilmiştir. Ayrıca değişik ve çekici birçok renk seçeneği gelmiştir. Belli başlı bu değişiklerle kalitesinden ödün vermeyen Rolex, estetik görünüme de önem vermektedir.

Rolex GMT-Master 2 Saatin Genel Teknik Özellikleri Nelerdir

Saat endüstrisinde öncü bir marka olan ve kaliteden ödün vermeyen Rolex, GMT-Master II ile sizi görsel anlamda da etkisi altına alacak 2019’da ilk kez meteorit kadran ile satışa sunulan GMT-Master II, 18k beyaz altından oluşuyla herkesi büyülemiştir. Doğrusunu söylemek gerekirse özellikleriyle birlikte Rolex, bizi şaşırtmaya ve etkilemeye devam edecek gibi duruyor. İşte Rolex GMT-Master II modelinin belirgin özellikleri:

• 40 mm çapındaki Oyster çelik kasaya sahiptir.
• Cerachrom çerçevesi bir Rolex imzasıdır. Kırmızı ve mavi üstün renk işçiliğiyle ikiye bölünen çerçeve 24 saat derecelidir ve çift yöne döndürülebilir.
• Kadranındaki Chromalight sayesinde uzun ömürlü yüksek okunabilirlik sağlar.
• Vidalı kurma kolu bulunur. “Triplock” adı verilen üçlü su geçirmezlik sistemine sahiptir.
GMT-Master II, 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Olası bir durumda saatinizi ıslanma ve bozulmalara karşı korur.
• Saat 3 yönündeki tarih penceresinin üzerinde Cyclops lens bulunur. Saat dayanıklı safir kristal sayesinde çizilmelere karşı koruma sağlar.
GMT-Master II’nin mekanizması perpetual, mekanik ve otomatik kurmalıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere GMT fonksiyonu bulunur.
• Tamamen Rolex’e ait olan 3285 kalibre kullanılır.
• Halihazırda COSC sertifikasına sahip modelin hassasiyeti oldukça yüksektir. Kasaya yerleştirildikten sonra −2/+2 sn./gündür.