Genel

Her Saat Tutku’nun Gerçekleşmesini İstedeği Rüya

Kişiliği Yansıtan Özel Tasarım Kol Saatleri

Kol saati, kimileri için gerçek bir ihtiyaç, kimileri içinse bir alışkanlıktır. Ancak ne olursa olsun kişinin zevkini yansıtan en önemli aksesuarların başında gelir. Günümüzde, pek çok saat markası kendi ürettikleri modellerin yanında, kişiye özel tasarım kol saatleri de üretmekteler.

Özel Tasarım Kol Saatleri

Özel tasarım kol saatlerini çoğunlukla zengin kişilerin tercih ettiği bilinmektedir.

Tasarımlarda Tercih Edilen Özellikler

Özel tasarım kol saatleri, tamamen kişinin isteği doğrultusunda üretilebiliyor. Ancak, kol saatinin mekanizmasında kullanılan parçaların da bazen özel olması istenebiliyor. Bu oldukça yüklü bir maliyeti de beraberinde getiriyor.

Özel tasarım yapan saat firmaları

Özel tasarım yapan saat firmaları, erkek müşterilerinden aldıkları siparişlerin yarıya yakınında, saatlerin tüm iç mekanizmasının altından üretilmesini istediklerini belirtiyorlar.

Bayanlar için özel tasarım kol saatleri

Bayanlar için özel tasarım kol saatleri ise biraz daha maliyetli. Bayanlar, genellikle kullandıkları aksesuarların göz alıcı olmasını isterler. Bu durum, saatler için de geçerlidir. Özel tasarım kol saati siparişi veren bayanların büyük çoğunluğu, saatlerinin üzerinde pırlanta ya da değişik değerli taşların olmasını istemekteler. Sipariş verilen saatin üzerindeki taş sayısı ne kadar artarsa, saatin maliyeti de o denli artmakta.

Bütün bunların yanında, özel tasarım kol saatlerinin maliyetini arttıran bir başka etken ise saatlerin yapım aşamasındaki işçiliktir. Bu siparişler, benzersiz ve kişiye özel alındıkları için tamamen el emeği ile yapılmakta. Günümüzde, fabrikasyon olmayan ve tamamen el işçiliği ile üretilen bütün saatler değerli olarak nitelendirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir