Genel

Hublot Big Bang İle Hublot’un Yükselişi

Hublot Saat

Dünyanın lüks saat sektöründe başarılı bir çizgiye sahip olan Hublot, eşsiz tasarımı ile hemen kendisini belli eder. Oldukça yoğun bir estetik çalışma sonucunda tasarımları tamamlanan Hublot marka saatler, gerek dış görünüşleri ve gerekse bu dış görünüşü meydana getiren parçalarda kullanılan benzersiz materyaller ile saatçilik sektörünün önde gelen modelleri olmaktadırlar. Bugün özellikle hublot saat Big Bang modelleri ile piyasada büyük yankı uyandıran ve fütüristik görüntüsü ile dikkat çeken firmanın saatleri, lüks saat severlerin yoğun olarak tercih ettiği saatlerdir. Markanın modellerine yakından bakarak, firmanın evrilme süreci anlalışılabilir.

HUBLOT BİG BANG İLE BAŞLANGIÇ

Firmanın en çok tanınan modeli Big Bang koleksiyonu toplamda 50’den fazla modelden oluşur. Saatlerin kasaları oldukça büyük ve ağır olmaları ile tanınır. Safir cam ve hassas bir şekilde yaratılmış mekanizma çift yönlü olarak görülebilir. Firma 2018 senesinde modelin yeni bir sürümünü piyasaya sürmüştür. Bu modelin 45 mm kasa çapı oldukça geniş bir saat deneyimi sunarken, 42 mm’lik versiyonu da vardır.

Firmanın Unico modeli 330 parçadan meydana gelir ve bu parçaların her biri elle birleştirilmektedir. Kombinasyonlanabilir özelliği olan bu mekanizmanın yaratılması için hublot saat firmasının 4 senelik bir çalışma sürecinde olduğu biliniyor. Big Bang Unico modelinin Golf adlı serisi sayesinde, golf oyuncularına sayı, delik ve vuruş sayma olanağı tanınmaktadır. Bu anlamda lüks saat kullanmayı tercih eden golf oyuncularını satış hedefine alan firma ürün satışında büyük başarı elde etmiştir.

Hublot firmasının çok popüler bir serisi ile 2011 senesinden bu yana Ferrari ile işbirliği yapmasından sonra ortaya çıkmıştır. İtalyan spor araç firması olan Ferrari ile işbirliği sonucunda ortaya çıkan Ferrari Unico koleksiyonu firmanın ikonik Big Bang modeli ile birleştirilerek piyasaya sunulduğunda büyük rağbet görmüştür.

Yapısal olarak tasarım özellikleri kolaylıkla ayırt edilebilir olan hublot saat modellerinin en bilinen özelliği ise kasa oluşturmada kullanılan materyal çeşitliliğidir. Özellikle seramik ve altın karışımı Magic Gold malzeme ile firma büyük sükse yapmış ve bu malzeme ile ürettiği modellerde büyük satış elde etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir