Genel

İkonik Bir Klasik Rolex Submariner

126610 LV Kermit

Erkek Saat Modelleri Rolex Submariner

Submariner en ikonik olan Rolex modellerinden bir tanesidir. Dünyada en çok üretilen Rolex Submariner saatleri beklentilerinizi fazlasıyla karşılıyor.

Rolex Submariner ilk olarak ilk 1953’te üretildi. Dalgıçlar için tasarlanan Rolex Submariner’ın Date versiyonunu oldukça fazla ilgi gördü. Submariner sahip olduğu tasarımı ile kısa sürede tüm dünyada ilgi görmeyi başardı. Sadece dalış saati olmasının dışında tasarımı ile ikonik simgelerden biri olmayı başardı.

Başarılı İnsanların Markası

Her insanın hayalini Rolex saat süslüyor. Zenginliğin ve gösterişin simgesi olan marka yüksek işçilikli tasarımı ile tanınıyor. 1908 yılında Londra’da kurulan Rolex markası Submariner modeli ile beklenenden çok daha fazlasını sizlere sunuyor. Submariner farklı tasarım versiyonları ile bir çok kişinin ilgisini çekmeyi başardı.

Submariner Tasarımı

Submariner modeli 1953 yılında tanıtıldığı zaman saat uzmanlarını oldukça şaşırtmıştı. Rolex bugüne kadar dalış saati tasarımlarında yepyeni bir çizgi yakaladı. Submariner yıllar içerisinde Hollywood yıldızlarının kalbini fethetti. Rolex’in COMEX firması için geliştirdiği model de koleksiyonerlerin gözdelerinden bir tanesidir. Bu saatler 1970-1990 yılları arasında tasarlandı. Saatler yaşadıkları fiyat artışı nedeniyle yatırım aracı haline geldi.

Rolex 2020 yılı Eylül ayında Submariner’in 8 yeni versiyonunu kullanıcılarıyla bir araya getirdi. 1 mm büyütülmüş Oyster kasası ile yeni tasarım dikkatleri üzerine çekti. Rolex Submariner modelin iki yeni manüfaktür mekanizma kullanıldı.

2021 Submariner Modelleri

Günümüzde üretilen Submariner modelleri tasarım alanında çok fazla değişiklik yaşamadı. Sadece eski modellere oranla daha büyük bir kasa kullanılmaya başlandı. 1966 yılında Submariner modelin tarih gösteren yeni bir tasarım katıldı. Rolex Submariner, 1950’li yıllara ait tasarımını büyük ölçüde korumayı başardı.

Günümüzde üretimi gerçekleştirilen Rolex Submariner modeli 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile biliniyor 120 çentikli döner bezel saat yönünde dönüş gerçekleştirir. Bu tüm dalış saatlerinde bulunması gereken zorunlu özelliklerden bir tanesidir. Bezelin skalası ise Cerachrom seramik alaşımdan imal edildi. Bu nedenle çizilmesi oldukça zordur.

Sıfır noktası ise Chromalight parlak madde içeriği ile üretildi. Mavi tonlarında ışık veren bu madde Submariner’de standart halini aldı. Ayrıca derine yerleştirilen rakamlar ve markörler platin tozuyla kaplandı.

İbre Tasarımı

Submariner modelin ibreler kavisli olarak tasarlandı. Kadran üzerinde yer alan saat markörleri gibi altından imal edildi. Akrep ve yelkovanla beraber saniye ibresinin üzerinde de parlayan nokta yer alıyor. Yeni modeller üzerinde geçmişte kullanılan safir cama yer veriliyor. Safir cam daha fazla sıkıştırılarak darbelere karşı yüksek koruma sağlanıyor.

Glidelock uzatma sistemi üzerinde bulunan toka ilk modellerde kullanılan tokaya göre daha büyük şekilde tasarlandı. Bu sayede saat dalış elbisesi giyildikten sonra bilek üzerinde güven içerisinde kullanılabiliyor. Güvenlik sistemi sayesinde tokanın dalış esnasında yanlışlıkla açılması neredeyse imkansız bir hale geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir