Genel

Perrelet – Swiss Since 1777

Perrelet – Swiss Since 1777

Hiç daha önce bir kol saatine bakarken bir uçağın pervanesine baktığınız hissine kapıldığınız oldu mu? Perrelet Swiss, size bu hissi yaşatacak bir kol saati.

Perrelet Swiss kol saati

Perrelet’in dizayn ettiği tüm saatler gibi Perrelet Swiss kol saati de otomatik hareket mekanizmasına sahip. Bu yüzden Abraham-Louis Perrelet ve onun kurmuş olduğu bu marka 1777 yılınan beri, yaklaşık 200 yıldır, saygın bir marka olarak yoluna devam ediyor. Perrelet Swiss, geleneksel kol saati tasarımını modern öğelerle birleştirildiği bir saat. Saatin şeffaf olan arka kapağı, içindeki mekanizmanın nasıl işlediğini göstermek için yapılmış. Bu da Perrelet’in saat konusunda kendisine ne kadar güvendiğinin bir kanıtı. Çoğu saat firması, saatlerinin mekanizmalarını saklarken, Perrelet bunu saklama gereği duymamış.

Saatin kadranı bir uçak pervanesi şeklinde. Bu pervanenin arasından ise yarım saatlik dilimler, iskambil kağıtlarında bulunan vale, kız, papaz sembolleriyle gösterilmiş. Son derece estetik olması bakımından ilk bakışta bu sembolleri görmek biraz zaman alıyor. Ancak dikkatli bakınca bu sembolleri görüyorsunuz. Kadranın, saatin dış çerçevesiyle birleştiği dip yerlerde, dakikalar 10’arlı rakamlarlar gösterilmiş. Her rakamın arasında da 10 adet çizgi mevcut. Saati gösteren sayılar da kırmızı renkli olarak, tek sayıya denk gelen saatlerde ve oldukça küçük puntolarla kadran üzerine konumlandırılmış.

Farklılık yaratmak isteyen kişiler için Perrelet Swiss kol saati son derece uygun bir saat olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir