Genel

Replika Saat Kullanmak

Replika Saat Kullanmak

Replika saat kullanmanın hiç bir zararı yoktur. Özellikle son yıllarda pek çok ünlü saat markasının replika saatleri üretilmektedir. Replika, kesinlikle sahte değildir. Sadece orijinal saatin birebir kopyasıdır. Bir saatin sahte olabilmesi için insanları kandırarak orijinali ile aynı fiyata satılması gerekmektedir. Oysaki replika saat alan zaten kişi zaten saatin replika olduğunu bilerek ve daha makul bir fiyata alacaktır.

Replika saatler elbette orijinalleri kadar kaliteli malzemeden üretilmezler. Görünüş olarak orijinalleri ile birebir aynı olmalarına karşın, gerek kullanılan malzeme, gerek saatin işçiliği, gerekse üretim yeri farklılık gösterecektir. Replika saatler, gerçekleriyle görünüm ve fonksiyonel olarak birebir aynıdır. Hatta saatten anlayan usta kişilerden başka, replika olduğunu anlayabilecek kişi sayısı çok azdır.

Replika saat kullanmanın dezavantajları

Replika saat kullanmanın dezavantajları da vardır. Replika saatler orijinalleri gibi görünseler de kullanılan malzemeler itibariyle daha düşük bir kaliteye sahiptirler. Bu da replika saat sahiplerinin, saatlerine gün içinde biraz daha fazla özen göstermelerini gerekli kılar. Replika saatlerin bakımı orijinal saatlere göre biraz daha özen ister. Çünkü orijinallerine göre daha hassas olurlar. Darbelerden, güneş ışığından, sıcaktan, sudan ve nemden uzak tutmak gerekmektedir.

Sağlam replika saatler

Her ne kadar sağlam replika saatler üretilse de, orijinali ile karşılaştırıldığında yine arada sağlamlık ve kalite anlamında fark olacaktır. Özellikle metal görünümlü erkek replika saatler kullanıma da bağlı olmak koşuluyla kısa sürede bozulabilirler. Bu anlamda bakımlarını aksatmadan yaptırmak çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir