Genel

Rolex Neden Bu Kadar Güçlü Bir Marka ?

Rolex Saat

İlk defa 1905 yılında kurulan ve ürettiği her saatler yıllardır dünya çapında kalitenin ve gücün sembolü haline gelen rolex saat bugün hala değerini korumakta ve hatta köklü tarihi ile varlığını bugüne kadar sürdüren Rolex Saatler tıpkı değerli madenler gibi değer kazanmakta. Dünya çapında en çok tanınan lüks saat üreticisi olan rolex tarafından yüksek standartlarda saat mekanizmaları üretir. Fiziksel olarak bertaraf edilmediği müddetçe değeri asla azalmayan ve hatta artan bir yatırım aracı olarak da görülebilecek olan Rolex saat ile kendinizi daima bir adım önde hissedersiniz.

STATÜNÜN VE GÜCÜN SEMBOLÜ

Rolex, İsviçre’nin Cenevre kentinde üretilmeye başladığı günden bu yana firmanın kaliteli ve lüsk tasarım anlayışından bir an olsun sapmadan günümüze kadar gelmeyi başarmış bir saat markasıdır. Gerek saat üretiminde kullanılan paslanmaz çelik kalitesinde ve gerekse saat mekanizmasındaki güç ile Rolex’in daima kendisini fark ettiren bir yapısı vardır. Saatlerin bilhassa zamana karşı koyan tasarımları, her döneme uygun olacak şekilde yapılandırılmış. Firmanın bu anlamda öne çıkan ve 1905’ten bu yana yapısını bozmayan modelleri ise; Oyster, Submariner, Daytona ve Explorer’dur. Bu modellerde firma geçen yıllarla birlikte değişiklikler yapmış olsa da bu değişiklikler genel olarak ince detaylara işlenmiş ve modellerin ruhu asla bozulmadan günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Genel anlamda bir rolex saat kullanıcısı lüksü ve gücü seven kişidir. Saatin tasarımının ve dokusunun verdiği bu hava neticesinde bugün çok sayıda ünlünün, politikacının ve büyük şirketlerin yöneticilerinin Rolex saatleri tercih ettiğini görürüz. Yüksek fiyatla satılıyor olmasına karşın, kullanım süresince asla değer kaybetmeyen Rolex saat bu kişiler tarafından bir yatırım aracı olarak da kullanılmakta ve eğer gerek görülüyorsa gelecekte daha yüksek fiyattan satılmakta.

KLASİK VE GİZEMLİ

Rolex saatler, Cenevre’de oldukça gizli bir ortamda tasarlanarak üretilmekte. Firma ender olarak üretim sahasına yabancı girişine izin verir ve böylelikle Rolex saatlerin gerçek dünyası asla başka firmalar tarafından taklit edilemez. Bu yönden Rolex’in en büyük ayrıcalığı firmanın bağımsız olması ve herhangi başka bir şirketin alt yapısında olmamasıdır. Daima klasik tarzını ve sembolik özelliklerini koruyan rolex saat ile siz de zamana meydan okuyan bir tarz sahibi olabilir, gücünüzün ve statünüzün sizi yansıtmasına izin verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir