Genel

Rolex Saat Modelleri İle Kendinizi İspatlayın

Rolex Saat

Saatçilik dünyasına bir defa uzaktan bakacak olsanız dahi mutlaka tanıyacağınız isim Rolex olur. Bir aşırı aşkın süredir İsviçre’nin Cenevre kentinden dünyanın her köşesine uzanan ve ulaştığı her yerde lüksün ve zarafetin sembolü olmayı başaran Rolex saatler, bugün hala varlığını katlanmış değeri ile korumaya devam ediyor. Bir rolex saat bugün alındığı zamanın değerinden çok daha yüksek bir değere ulaşarak, zamana nasıl meydan okuduğunu da kanıtlar. Öyle ki biz bugün 50-60 yıl önce üretilmiş olan bir Rolex saati sadece müzayedelerde ve milyoner kolleksiyonerlerin çekmecelerinde görebiliriz. Çünkü firma ürettiği her saati eşsiz bir dokunuş ve ruh ile yaratarak, tekrarlanamaz özelliklerle kullanıcılarına teslim etmiştir. Bu sayede de her bir Rolex saat geçen zamana meydan okuyan özelliği ile tarihte yerini almıştır.

ROLEX’İN GÜÇLÜ TARİHİNE YAKINDAN BAKIN

Hem zamana meydan okuması özelliği ile hem de gücün sembolü haline gelmesi ile tanıdığımız Rolex’in şanlı tarihine baktığımızda da aslında markanın gücünü daha iyi anlıyoruz.

İlk defa 1905 yılında kurulmuş olan firma bugün hala beş uçlu taç sembolü ile tanınıyor. 1925 senesinde nasıl oluştuğu gizemli tutularak firmanın marka ismine eklenen beş uçlu taç sembolü, 1939’dan itibaren tüm saatlerin belirli noktalarında yer almaya başlar. Firmanın saatlerinde yer alan sembol hem asaletin hem de gücün sembolü olarak algılanmasına karşın, birçok saat kolleksiyoneri tarafından saat ustasının beş parmağına işaret ettiğine yönelik değerlendirilir. Öte yandan dünyanın efsanevi isimleri arasında yer alan Dalai Lama ve Elle Macpherson gibi isimlerde Rolex’i tercih ediyor olmaları ile tanınırlar.

Rolex saatler ilk defa üretilmeye başladıktan sonra firmanın kurucusu Wilsdorf tarafından 1910 senesin’deBiel Saatçilik Okulu’na bir rolex saat test edilmek üzere gönderilmiştir. Teste gönderilen saat üzerinde yapılan hassasiyet testleri sonucunda ilk defa bir kol saati için kronometre sertifikalaması yapılmış.

KENDİNİZİ İSPATLAYIN

Rolex saat kullanıcıları sahip oldukları saatle sadece kaliteli saat anlayışını değil aynı zamanda güç ve statülerini de ortaya koyarlar. Çünkü bir rolex saat yalnızca bir tasarımdan ibaret değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir