Genel

Saat Kordonları Hakkın’da

Saat Kordonu Deyip Geçmeyin

Saat kadar, saatinizin kolunuzla temas eden kordonu da oldukça önemlidir. Kordon’un hem hijyen hem de sağlık açısından bazı kriterleri taşıyor olması gerekmekte.

Kordon Nasıl Olmalı?

Her şeyden önemli olarak, saat kordonu yazın kolunuzu terletmeyen bir malzemeden yapılmış olmalı. Düşük kalite plastik saat kordonları uzun süreli kullanımda her zaman için kolunuzu terletecektir. Eğer, çok uzun süre güneş ışığı altıda kullanırsanız, kolunuzda isilik ve kaşınma gibi durumlarla karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Günümüzde silikon saat kordonları oldukça revaçta. Bunun en önemli sebebi ise, hem hafif olmaları hem de uzun süreli kullanımlarda deriye herhangi bir zarar vermemeleri.

Uzmanlar, saatlerin gün içinde 9 saatten fazla kolunuzda takılı olmamasını ve gece yatarken mutlaka çıkarılmasını önermekteler. Özellikle gece çıkarılmayan saatler, uyku esnasındaki terlemeye bağlı olarak deri üzerinde tahribata sebep olabilirler.

Kullandığınız saat kordonunun özelliklerine bağlı olarak düzenli bir şekilde bakımının yapılması gerekmekte. Eğer, deri saat kordonu kullanıyorsanız, deriye zarar vermeyecek temizlik maddeleriyle haftada bir defa temizlemek hem kullanım ömrünü uzatır, hem de kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan kokuyu da engeller.

Kullanım kaynaklı olarak eskiyen saat kordonunu değiştirmek istiyorsanız, yeni alacağınız kordonun kesinlikle saatinizin tarzına uygun bir kordon olmasına dikkat etmeniz son derece önemli. Kot pantolona kumaş pantolon kemeri takılamayacağı gibi spor bir saate de, saat ile uyumlu olacak spor saat kordonu takılmalıdır.

saat kordonlarını incelemek için linke gidin.  radikalsaat.net/kordon-yedek-parca/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir