Genel

Sihirli Altın Hublot

Hublot Saat

Lüks saat kullanıcılarının benzersiz tasarım arayışlarının yoğun olarak yanıt bulduğu saat markası Hublot’tur. 1980 senesinden bu yana saat üretimi yapmaya başlayan ve ürettiği her saat ile sektörde yankı uyandıran Hublot’un çok sayıda modeli ile vaad ettiği yenilikçi görüntü, bugün çok sayıda ünlü isim tarafından da tercih edilmektedir. Özellikle sportif kollara hitap eden saatler üreten hublot saat markası, lüks anlayışında sınır tanımazken, fütüristikdizayn kabiliyetleri ile de dikkat çekmeyi başarmaktadır. Marjinalliği ile kullanıcıların kolay fark edilebilir bir saat sahibi olmasını sağlayan Hublot saat markası, materyal üretim teknikleri ile de çığır açmıştır. Öte yandan dayanıklılığı baz alarak kullandığı materyallerde sıradan paslanmaz çelikten yoğun olarak uzaklaşan firmanın Magic Gold içeren tasarımları dikkat çekiyor.

MAGİC GOLD İLE DAYANIKLILIK

Hublot markası, ürettiği saatlerde kullandığı malzemelerdeki çeşitlilikle tanındı. Bu yönden ilk defa Magic Gold kullanmak suretiyle BigBang serisinde dünyada adını duyurmayı başaran firma, altın ile seramiği bir araya getirdi. İlk defa altın ile paslanmaz çelik alaşımı ile kasa yaratmak yerine seramikten faydalanan hublot saat firması, çizilmezlik konusunda yeni bir soluk getirmiş oldu.

İsviçreli saat üreticisinin “Sihirli Altın” ismiyle anılan bu alaşımında, sertlik değeri 1000 vickers olarak ölçülmüştür. Öte yandan ısıl işleme tabii tutulmuş paslanmaz çeliğin sertliği 600 vickersa, 18 ayar altından saat kasasının vickers değeri ise 400 vickerstır. Bu özellikteki alaşımı yaratmak için ise firma elmas uçlardan faydalanmaktadır.

Firma ayrıca King Gold isimli bir alaşım ile yıllarca korozyona uğramayan ve kırmızı tondaki rengini koruyan bir saat kasası yaratması ile de tanınmaktadır.

Lüks saat sektörünün hınzır ismi olarak tanınan hublot saat firmasının saatlerindeki tek fütüristik özellik alaşımlar değildir. Firmanın kullandığı yeni dizayn yöntemlerinde de kullanıcılara eşsiz bir görüntü sunulmaktadır. Kendi segmentindeki tüm saat firmalarından bu yönden ayrılan Hublot’un genel anlamda geniş ve ağır kasa özelliklerine sahip saatler üretmesi de yine en fazla dikkat çeken bir farklılıktır.

Siz de bir Hublot Saat sahibi olarak tarzınıza marjinal bir dokunuş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir