Genel

Şık Örgü Saat Kordonları

Şık Örgü Saat Kordonları

Bundan 15-20 yıl öncesine kadar saat kordonları, saatler kadar önem taşımıyordu. Asıl ilgiyi saatin kendisi çektiği için saat kordonu sadece saati tamamlayan bir öğe idi. Ancak günümüzde, saat kordonları en az saatler kadar ilgi çekici tasarımlara sahip. Bu da saatlerin çekiciliğini daha çok arttırıyor.

Örgü saat kordonları

Günümüzde saat kordonları çok çeşit malzemeden üretilebiliyorlar. En ilgi çekenleri arasında ise örgü saat kordonları geliyor. Örgü saat kordonları, bildiğimiz örgü kazaklar gibi değil. Dokuması çok sık olduğu için çok daha kaliteli ve yırtılmalara karşı dayanıklı. Örgü saat kordonlarının en önemli özelliklerinden bir tanesi istenildiği zaman sabunlu suyla yıkanabilmesi.

İple yapılan örgü zamanla kirlenebiliyor. Plastik ve silikon saat kordonlarında bu kirlenme beraberinde bir de kötü koku yayıyor. Ancak örgü saat kordonları iplikten üretildikleri için kiri belli ediyor ancak kötü koku yaymıyor. Bu anlamda örgü saat kordonu kullananların saatlerine biraz daha fazla özen göstermeleri gerek.

Örgü saat kordonları çok farklı örgü şekline ve renge sahip. Biraz araştırma ile özellikle kış aylarında giydiğiniz kazaklarla kolayca uyum sağlayabilecek örgü saat kordonlarına ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar örgü dahi olsa, bu kordonları yazın da kullanabilmek son derede mümkündür. Örgü saat kordonları plastik ya da silikon saat kordonları gibi sıcakta kolunuzu terletmek. Bunun yanında kolunuzu terletmediği için yapışmayacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir