Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Rolex Oyster Perpetual 31-36 ve 41 ile 3 Farklı Zamanda Gezinti

Rolex Oyster Perpetual denizin mavisi, ormanın yeşili, gün batımının kızılı ve bulutsuz günün tozpembesi renkleriyle pek çok kullanıcıyı büyülüyor. Saat kadranında bir gün / 24 saat renklendirilmiş durumda. Koronavirüs nedeniyle siyah-beyaz geçen bu yılda, adeta bizden çalınan renkleri geri verebilmek için birçok marka rengârenk kadranlarla saat severleri karşılamayı tercih etti. Saat 3 farklı boyutuyla herkesi büyülemeye devam etti. Çoğu insana Oyster Perpetual serisi sıkıcı gelmektedir. Ancak Rolex bu sefer model üzerinde pek çok değişiklik yaptı. Renklerini canlandırdı ve büyüleyici yeni özellikler ekledi.

Rolex Oyster Perpetual 41 tozpembe, sarı, yeşil, turkuaz ve mercan olmak üzere beş farklı kadran rengine sahiptir. Son derece parlak, mavi ışıltılı ve uzun ömürlü Chromalight sayesinde zaman, geceleri ve ışığın az olduğu alanlarda da rahatça okunabiliyor. Oldukça canlı görünen renkler için göz alıcı desek yanılmış olmayız. Gerçekten çok ‘eğlenceli’ kategorisine uyan bu modeller, gençler ve genç hissedenler için günün her saati kullanılabilecek kadar şık ve spor… Üç parçalı Oyster bilezikle tamamlanan saatlerden hangi kadran rengi sizin favoriniz oldu deseniz, inanın size verebileceğim kesin bir cevap yok. Her birine bakmak ayrı bir zevk veriyor. Günün sonunda nihai karar size kalmış ancak canlı canlı inceleyebildiğimiz yeşil, turkuaz ve sarı versiyonların her biri için hiç kuşkusuz mükemmel seçim haline gelmiştir.

Rolex Oyster Perpetual Serisi Neler Sunuyor?

Oyster Perpetual serisi, yeni bir model olan Oyster Perpetual 41‘in yanı sıra Oyster Perpetual 36‘nın canlı renklerde kadranlar gösteren versiyonlarıyla zenginleştirilmiştir. Kasa kenarlarındaki ışık yansımaları, Oystersteel çelikten yapılmış Oyster kasanın zarif profilini vurgular.
Sırasıyla 41 mm veya 36 mm ölçülerinde kubbeli bir çerçeveye sahiptir. Oyster Perpetual 41’in bir versiyonu yeni bir konfigürasyona sahiptir: gümüş, güneş ışını cilalı kadranı, 18 kt sarı altından ibreler ve saat imleri ile süslenmiştir. İkinci bir versiyon, parlak siyah, güneş ışını finisajlı kadranı ve 18 kt beyaz altından ibreler ve saat imleri ile sunulur. Oyster Perpetual 36, şeker pembesi, turkuaz mavisi, sarı, mercan kırmızısı ve yeşil olmak üzere beş yeni renkte lake kadranlar sunan dinamik ve canlı yeni bir görünümle tanıtıldı.
Oyster Perpetual modelinin yeni nesli bir Chromalight ekrana sahiptir: ibreler ve saat imleri, uzun süreli mavi bir parıltı yayan ışıldayan bir malzeme ile kaplanmış veya doldurulmuştur.
Oyster Perpetual 41 ve Oyster Perpetual 36‘nın yeni versiyonları, Rolex tarafından bu yıl piyasaya sürülen saat yapım teknolojisinin ön saflarında yer alan bir mekanizma olan kalibre 3230 ile donatılmıştır. Tüm Rolex saatleri gibi Oyster Perpetual 41 ve Oyster Perpetual 36, bilekte mükemmel performans sağlayan Üstün Kronometre sertifikasına sahiptir. Üstün Kronometre statüsü, her Rolex saatle birlikte gelen ve uluslararası beş yıllık garantiyle birleştirilen yeşil mühürle sembolize edilir.

Saatlerin Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Oyster Perpetual 41 ve Oyster Perpetual 36’nın yeni versiyonları, tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş bir mekanizma olan ve markanın bu sene tanıttığı kalibre 3230 ile donatılır. Saat işçiliği teknolojisinin zirvesi olan bu otomatik kurmalı mekanik mekanizma için birçok patent başvurusu yapılmıştır ve hassasiyet, güç rezervi, darbelere ve manyetik alanlara karşı direnç, kullanım kolaylığı ve güvenilirlik bakımından temel kazanımlar sunar. Perpetual rotor vasıtasıyla otomatik olarak kurulan bir modülle donatılmıştır. Yay tamburu yapısı ve eşapmanın üstün verimliliği sayesinde güç rezervi yaklaşık 70 saate kadar uzar.
Rolex Oyster Perpetual serilerinde saat, dakika ve saniye muhteşem işlenmiştir. Özellikle yeni bir dizayn denenmiş ve oldukça başarılı olmuştur. Bu yeni dizaynda güneş, güneş ışını rötuşlu kadranı ve 18 Kt sarı altın ibreler işlenmiştir.
Bu saatler, Oyster Perpetual koleksiyonunun tüm temel özelliklerini kullanır: muhteşem kronometrik hassasiyet, su geçirmez Oyster kasa ve Perpetual rotor sayesinde otomatik kurulan mekanizması bulunmaktadır. Saatleri, dakikaları ve saniyeleri göstermek, tamamen Oystersteel çelikten yapılmıştır ve sofistike bir finisaj bulunmaktadır. En saf hâldeki kronometre ayırt edici özelliğidir. Yeni nesil Oyster Perpetual’ın safir saat camının arkasına uygulanmış yansıma önleyici kaplama, kadranın optimum okunurluğunu garanti etmektedir.