Genel

Greubel Forsey, Yeni Balancier S² ile Özgün Tasarımını Basitleştiriyor

Greubel Forsey, markanın bir yıldan uzun bir süre önce Balancier S ile pazara sunduğu yenilikçi tasarım kodunun bir evrimi olan yeni Balancier S²’yi tanıttı. Greubel Forsey, metin dolgulu bir çerçeveyi ayna cilalı basit bir çerçeveyle değiştirerek orijinal tasarımı nispeten daha basit bir şekilde ele aldı; orijinal S’nin kadran tasarımına dahil edilen kırmızı öğelerin tonunu azaltarak; ve namlu üzerine yazılan metinlerin boyutunu en aza indirerek.

Orijinal genel tasarımın eliptik ve çok boyutlu koduna sahip olan saat, kavisli bir çerçeveye ve kasanın dairesel hatlarını eşit şekilde takip eden safir kristale ve üstte zarif siyah kaplama ile aynı tanıdık, kısmen eğimli kadrana ve altta gri bir buzlu kaplama.

Balancier S²

Balancier S², dişli çarkını takip eden ve yansıması saat 6’da kadranın duvarında yansıtılmış olarak görülebilen denge çarkını tutan bir dizi açık işlenmiş titanyum köprüye sahiptir. Kırmızı güç rezervi göstergesi ve cilalı, el yapımı saat imleri, genel tasarıma ek bir üç boyutlu derinlik hissi katarken, saat 7′ konumundaki saniye göstergesi, saat sahibinin saatin saatini tercihine göre hassas bir şekilde ayarlamasını sağlar. .

Balancier S²

Saat, kenarlarını tamamlayan keskin eğimlere sahip bir kayış veya entegre bir bileziğe sahiptir. Bileziğin dış yüzeyinde daha koyu, grenli saten kaplama ve iç yüzeyde mat cilalamanın yanı sıra ayrıntıları ve fasetleri uyumlu bir şekilde vurgulayan ayna cilalı yüzeyler vardır. Greubel Forsey’in belirgin tasarım kodları, saatin kısmen oyulmuş çıkıntılarında ve tepesinde de görülebilir.

Balancier S²

Greubel Forsey imzalı bu saat, 21.600 vph’de çalışan ve 72 saatlik güç rezervini saklayan, zarif bir şekilde dekore edilmiş, elle kurulan bir harekete sahiptir. Saatin çapı 46,5, yüksekliği 13,75 mm, sentetik safir kristal kasanın toplam kalınlığına 2 mm daha ekleniyor. Yuvarlak tasarım ile Greubel Forsey, nispeten kısa kulp tasarımları sayesinde oldukça büyük saatin çeşitli bilek boyutları için giyilebilir olmasını sağlamayı hedefliyor.

Balancier S²

Greubel Forsey Balancier S², kömür grisi kadranı ile sadece 88 adet ve açık gri kadranı ile sadece 64 adet ile sınırlıdır. Greubel Forsey modeli dört yıl boyunca üretecek ve ilk üretimi 2022’de başlayacak. Saatin fiyatı kauçuk kayışta 205.000 CHF ve titanyum bilezikte 245.000 CHF’dir ve Greubel Forsey butikleri ve yetkili perakendecileri vuracaktır. 2022’de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir