Genel

IWC Takımları Hot Wheels ile Goodwood’da Yeni “Yarış İşleri” Koleksiyoner Setini Başlatıyor

1868’de New England saatçisi ve girişimci Florentine Ariosto Jones, İsviçre’nin Schaffhausen kasabasında International Watch Company’yi (IWC) kurdu. Yüz yıl sonra, 1968’de Güney Kaliforniya’da Mattel Toy Company’nin kurucu ortağı Elliott Handler, ilk Hot Wheels minyatür arabalarını yaptı. Kökenlerinde bir asırdan ayrı olan, ancak Amerikan inovasyonunun ruhunu ve otomotiv tasarımıyla güçlü bir bağı paylaşan her iki marka, saat üreticisinin 2018’de kendi IWC Racing ekibini kurmasının doğal bir devamı niteliğinde geçen yıl bir ortaklık kurdu. Geçtiğimiz hafta sonu İngiltere’de düzenlenen 78. Goodwood Üye Toplantısında tanıtılan “IWC x Hot Wheels Racing Works” koleksiyon seti, işbirliğinden ortaya çıkan en son projedir.

Toplam 50 parça ile sınırlı olan set, özel olarak tasarlanmış bir IWC Pilot’s Watch Chronograph ile Hot Wheels Mercedes-Benz 300 SL model arabayı eşleştiriyor. Saatin 43 mm büyüklüğündeki kasası, otomobil yapımında sıklıkla kullanılan çelikten daha hafif ve daha sert bir malzeme olan 5. sınıf titanyumdan yapılmıştır. Yüzeyi, kasa bileşenlerinin hem cilalanmasını hem de püskürtülmesini içeren ayrıntılı bir yüzey işleminden elde edilen koyu mat gri bir kaplamaya sahiptir. Kasanın yan tarafında saat 9 konumunda Hot Wheels “alev” logosunun bir gravürü yer alıyor.

Saat 12, 9 ve 6 konumundaki üç alt kadranı ve saat 3 konumundaki gün ve tarih pencereleri ile siyah kadran dalgalı, lazerle işlenmiş damalı bayrak desenine, ışıktan koyuya dokulu bir efekte sahiptir. bir otomobil yarışının bitiş çizgisini düşünmek. Füme safir kasa arkası, saatin hareketine bir bakış sunuyor, IWC’nin 12 saate kadar geçen süreyi ölçen entegre, sütun çarkı kontrollü kronograf işlevine sahip otomatik Kalibre 69385. 33 taşlı kalibre 28.800 vph hızında çalışıyor ve 46 saatlik güç rezervi saklıyor. Saati bileğe sabitleyen, şık renk şeması IWC Yarış Takımı’nın Mercedes-Benz 300 SL’sini yansıtan gümüş-siyah tekstil kayıştır.

Bu arabaya daha da doğrudan bir saygı göstermek, “Yarış İşleri” koleksiyoner setinde saatle birlikte gelen minyatür modeldir. Ana şirket Mattel’deki Hot Wheels tasarım ekibi tarafından oluşturulan özel bir model olan bu model, IWC ekibinin yarış pistinde üstlendiği Mercedes-Benz 300 SL’nin girift detaylı 1:64’üncü kopyasıdır – açılan martı kanatlı kapılarına sadık ve özenle Kova koltukları, takla kafesi ve kırmızı eşik kaplamaları dahil olmak üzere üretilen iç mekan. Ek ayrıntılar arasında MB yıldız kuşaklı şeffaf farlar ve kaput ve kapılardaki yarış grafikleri yer alıyor. Saat gibi, model araba da, sırasıyla IWC ve Hot Wheels’in kuruluş yılları olan 1868 ve 1968 yıllarına atıfta bulunan belirgin “68” sayısını taşıyor ve kesinlikle 50 adetle sınırlı.

Saat ve model araba, gümüş-siyah metal bir alet kutusunda, saat için bir kullanım kılavuzu, Racing Works projesiyle ilgili bir kitapçık ve hem arabanın hem de saatin sınırlı üretim numarasını ilan eden özel bir rozetle birlikte sunulur. İlk set Bonhams’ta açık artırmaya çıkarılacak (16 Ekim’de çevrimiçi ihale açıldı), satışından elde edilen gelir, çocukların eğitimine dayalı, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Two Bit Circus Foundation’ın yararına olacak. Kalan 49 setin her biri 10.000 ABD Doları’ndan satışa sunulacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir