Genel

Klasik Olarak Tamamlandı: Vacheron Constantin, Traditionnelle Complete Calendar’ı Beyaz Altın Renginde Piyasaya Sürüyor

Çok az saat ustası Vacheron Constantin kadar dolu dolu bir yıl geçirdi. Sportif-lüks Overseas koleksiyonunda yapılan popüler güncellemeler, American 1921 Pièce Unique’inde eşi görülmemiş bir vintage canlanma dönüm noktası ve görkemli New York City amiral gemisi butiğinin açılışı da dahil olmak üzere büyük ticari gelişmelerle, tarihi İsviçre maison ciddi bir riff üzerinde olmuştur. — geçen Eylül ayında Yurtdışı “Everest” Limited Editions’ın piyasaya sürülmesiyle gelen en son kanıtlar.

TRADITIONNELLE COMPLETE CALENDAR​

Vacheron’un olumlu ivmesi, en son düzenli üretim saati Traditionnelle Complete Calendar’ın piyasaya sürülmesiyle devam ediyor. Yeni model, aynı adı taşıyan temel tasarımın beyaz altın kasalı, gri kadranlı bir güncellemesidir ve tam bir takvim veya daha basit bir şekilde üçlü olarak adlandırılan üreticinin imza komplikasyonlarından birinin en son sürümüdür. ay evreli takvim – bu durumda, doğru ayarlandığı andan itibaren 122 yıl boyunca doğru bir ay evresi.

Oldukça sıra dışı bir komplikasyona sahip olsa da Complete Calendar, yine de markanın Patrimony ailesiyle birlikte adına göre çoğunlukla “geleneksel” modellerden oluşan daha geniş Traditionnelle koleksiyonuna katılıyor. Traditionnelle serisi aynı zamanda tasarım, üretim ve kaplamada Vacheron’un en saygın işlerinden bazılarını içerir ve tourbillon kronograflar, sonsuz takvimler ve gün-tarihleri gibi zarif bir dizi karmaşık saatin yanı sıra avangard modellere ara sıra yapılan baskınları içerir. Traditionnelle Twin Beat Perpetual Calendar gibi. Saat, özel Collection Excéllence Platine’e katılan platin kasalı bir saat olan bu baharın Split-Seconds Chronograph Ultra-Thin’inin ardından, Traditionalle koleksiyonunun en son güncellemesidir.

TRADITIONNELLE COMPLETE CALENDAR​

Klasik tasarımlı serideki diğer modeller gibi, Traditionnelle Complete Calendar’ın kasası ve kulpları “Étage” tarzında, safir sergi safir kasası arkası özel oluklu kenar ile stilize edilmiştir. Demiryolu tipi yelkovan, dauphine akrep ve yelkovan ve “bâtons de Genève” saat imleri de dahil olmak üzere koleksiyonun diğer belirgin unsurları kadranda görünür; uygulanan detaylar ve ibrelerin tamamı çift yönlü ve 18 ayar beyaz altından yapılmıştır.

 

TRADITIONNELLE COMPLETE CALENDAR​

Tam Takvim, Traditionnelle koleksiyonundaki önceki saatlere benzer bir tasarıma sıkı sıkıya sahip olmakla birlikte, metallerin, renklerin ve aynı adı taşıyan komplikasyonun ayırt edici kombinasyonu sayesinde kesinlikle kendi kimliğine sahiptir. 41 mm çapında, bilekte 10.7 mm kalınlığında, 18 ayar beyaz altın kasası 30 metreye kadar suya dayanıklı ve baştan sona ince cilalı.

 

TRADITIONNELLE COMPLETE CALENDAR​

Safir kristalin altındaki kadran, Vacheron Constantin’in en iyi bilinen tarihi stil imzalarından bazılarını sergileyerek, görünümünde nispeten sade ve kompozisyonunda klasiktir. Kadran zarif bir şekilde sektöre ayrılmıştır, dış kenarı fırçalanmış yüzeyli analog tarih halkasına sahiptir, ana iç bölümü markanın tuhaf bir şekilde “kadife bitiş” olarak adlandırdığı daha mat bir yüzeye sahiptir. Tam takvim ekranı, analog tarih halkasından, yatay eksen üzerinde paralel olarak gün ve aydan ve saat 6 konumunda ay evresi göstergesinden oluşur ve buna referansla “0” ile “29 ½” arasında bir ölçek bulunur. Ay döngüsündeki mevcut konumunda ayın kesin şekli.

Safir sergi kasasının arkasındaki ilgi çekici mekanizma, Vacheron Constantin’in saygın kalibresi 2450’ye dayanan üretim Kalibre 2460 QCL/1’dir. Titizlikle tamamlanan otomatik mekanizma 308 parçadan oluşur, 28.800 vph frekansında vuruş yapar ve 40 saatlik güç rezervine sahip. 22K altın ajurlu rotor, saatin yüksek horoloji durumunu kanıtlayan ünlü Hallmark of Geneva ile birlikte saate güç sağlar.

TRADITIONNELLE COMPLETE CALENDAR​

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar, yetkili Vacheron Constantin butikleri aracılığıyla edinilebilir ve 41.300 $ fiyatla satışa sunulmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir