Genel

Saat Demişken Audemars Piguet

Geleneksel ve Yenilikçi Audemars Piguet

24 ve 22 yaşlarında İsviçre’li iki gencin saat üretmeyi kafalarına koyarak 1881 yılında başladıkları bu yolculuk, günümüzde hala kalitesi ve ihtişamıyla insanları büyülemeye devam ediyor. O yıllarda saatlerinin bu kadar ünlü olabileceğini tahmin edip edemedikleri bilinmez ancak Jules-Louis Audemars ve Edward-Auguste Piguet ürettikleri saatler ile saat sektörüne çok fazla özellik kazandırdılar.

Audemars Piguet saatlerinin en belirgin özelliği tamamen saatin mekaniği üzerine düşülmesi. Bu bakımdan Audemars Piguet saatlerinin görsel tasarım anlamında gelenekçi tasarımlara sahip oldukları söylenebilir. Ancak saatlerin mekanik kısımları, bir başka değişle kapağın içinde kalan ve dışarıdan görünmeyen bölgedeki tüm parçalar el yapımı ve başka hiçbir kol saatinde olmayan kendine özgü şekilde üretilmiş parçalardan oluşuyor.

Audemars Piguet Saat Modelleri

Audemars Piguet, 1972 yılından itibaren geleneksel tasarımdan şaşmayan ancak kendi içinde modernize edilmiş tasarımlar yapmaya yöneldi. Bu tasarımlar, şu anda günümüz tasarımlarıyla dahi boy ölçüşecek seviyede modern tasarımlar. Pek çok ünlü halen Audemars Piguet saatlerini büyük bir keyifle kullanmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte Audemars Piguet çeşitli organizasyonlara da sponsor olmaya devam ediyor.

Replika Audemars Piguet saatleri

Audemars Piguet saatlerinin şu anda geleneksel ve yenilikçi olmak üzere iki çeşit altında üretimi devam ediyor. Ancak gerçekten saatten anlayan insanların dışında iki çeşit arasındaki farkları ayırt etmek gerçekten zor. Çünkü yenilikçi olarak anılan modeller de bir yönüyle geleneksel tasarımlara bağlı kalınarak üretilmiş. Sitemiz Üzerinden’de Bir Çok Replika Audemars Piguet Saat Modellerine Ulaşmanız Mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir