Genel

Safari Flyer: Oris Big Crown ProPilot Okavango Air Rescue Sınırlı Üretim

Oris, bugünlerde onu diğer pek çok İsviçre mekanik saat üreticisinden ayıran olağanüstü değer-fiyat oranı kadar hayır işlerine olan bağlılığıyla da tanınmaktadır. En yeni özel üretim saati Big Crown ProPilot Okavango Air Rescue Edition, Botsvana’nın Okavango Deltası’nın bataklık otlarından ilham alan dokulu yeşil kadranı ile büyüyen efsaneyi sürdürüyor.

Saat, 2011 yılında İsviçreli bir girişimci ve bir Alman doktor tarafından 10. yıl dönümü münasebetiyle Botswana’da kurulan bir havacılık tıbbı organizasyonu olan Okavango Air Rescue’ya (O.A.R.) saygılarını sunar (bu nedenle 2.011 adet tek sınırlı üretim). Hem helikopterleri hem de sabit kanatlı uçakları çalıştıran O.A.R. özellikle Afrika ülkesinin otlaklardan, bataklıklardan, lagünlerden ve binlerce adadan oluşan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Okavango Deltası’nda Botswana’nın yerlilerine ve turistlerine kaliteli tıbbi bakım sağlayan özel sektöre ait ve bağımsız olarak finanse edilen bir hava hizmetidir. Organik, dalgalı deseninin yanı sıra kadranın yeşiline de ilham veren bu çarpıcı doğal manzaradır.

Kurtarma pilotlarının başarılarını kutlayan bir saat için uygun olan bu sınırlı üretim, Oris’in Big Crown ProPilot ailesinden geliyor ve kasanın yan tarafında jet türbinlerinin görünümünü yansıtan madeni para kenarı motifi ve büyük kol saati dahil olmak üzere bilinen tüm ayırt edici özelliklerini içeriyor. , modele adını veren yivli, vidalı kurma kolu. 41 mm çapında çok parçalı paslanmaz çelik kasanın kadranı üzerinde çift kubbeli safir kristal, ibreleri ve saat imleri Super-LumiNova ile kaplanmış ve saat 3 konumunda tarih penceresi yer alıyor.

Sağlam, vidalı kasa arkası, Oris’in hayır kurumlarıyla işbirliği içinde geliştirilen, kabartma gravür ve sınırlı sayıda üretilen özel sürümlerin geleneğini sürdürüyor. Arkasında, tam kurulumda 38 saatlik güç rezervini saklayan ve anında tarih değiştirme işlevi, tarih düzeltici ve saniye durdurma özelliğiyle donatılmış, İsviçre yapımı bir otomatik mekanizma olan Sellita tabanlı Oris Calibre 751’i geride bırakıyor.

Oris Big Crown ProPilot Okavango Air Rescue Limited Edition, Erika’s Originals tarafından Hölstein merkezli saatçi için özel olarak yaratılmış yeni bir yeşil kumaş kayış üzerine monte edilmiş olarak geliyor. Ek bir kahverengi deri kayış (yukarıda resmedilmiştir), tüm takım özel bir deri seyahat çantası içinde paketlenmiş ve fiyatı 2.500$’dır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir