Genel

Smart Travels: Montblanc 1858 GMT Automatic Date ile Başlıyor

Çoğu GMT saatinde ikinci saat dilimini gösteren ek bir ibre bulunurken, yeni Montblanc 1858 GMT Automatic Date, ibreleri olmayan sezgisel ve okunması kolay bir GMT ekranına sahiptir. Bunun yerine ikinci saat dilimi, kadranın çevresinde hareket eden kırmızı bir kare ile sunuluyor.

Bu kırmızı kare, siyah veya mavi eloksallı alüminyumdan yapılmış 24 saatlik sabit çerçevenin yanında konumlandırılmıştır. Böylece ikinci saat diliminde bile gece mi gündüz mü olduğu açıkça görülüyor. Bu sofistike yaklaşımın ek bir vurgusu, yarım saatin gösterilmesidir. Bu artışlar kırmızı bir dikdörtgenle gösterilir.

Spor tutkunlarını Wanderlust ile buluşturmak için saat, 100 metre su geçirmezliğe sahip 42 mm’lik bir kasa sunuyor. Kasa arkası titanyumdan yapılmıştır ve kıtalar ve okyanusların yanı sıra 24 saat dilimindeki şehirlerin adları ile işlenmiştir. Gravür, sahibinin memleketi (kırmızı) ve saat dilimi ile kişiselleştirilebilir. Bir başka güzel detay olarak, genellikle Paris tarafından temsil edilen Orta Avrupa saati, Montblanc’ın İsviçre merkezi olan Villeret ile değiştirildi.

1858 GMT Automatic Date, otomatik kalibre MB 24.33 tarafından çalıştırılır ve metal bir bilezik veya kauçuk kayış ile donatılmıştır. Her ikisi de alet kullanmadan kolayca değiştirilebilir. Perakende satış, bir kayışta 3.515 $ veya bir bilezikte 3.730 $ ‘dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir