Genel

Sözün Bittiği Yer Rolex Cosmograph Daytona – BaselWorld 2017

Aşk,Tutku ve Zamanın Efendisi  Rolex

Yüz yılı aşkın süredir saat dünyasının öncü markası olmayı sürdüren Rolex saat ilklerin ve enlerin saati olmakla tanınır. Sporla özdeşleşen marka; en yüksek zirveleri zorlayan dağcılardan, en derin suları keşfeden dalgıçlara kadar tüm spor ve doğa âşıklarının yolculuklarına eşlik etmektedir. 1905 yılında kurulan Rolex markası gerek su geçirmez kol saatleri alanında gerekse otomatik kurmalı kol saatleri konusunda öncü ve liderdir. Vizyon sahibi saat ustalarının elinden çıkan tasarımlar, dünya üzerinde çok geniş ve birbirinden farklı kültürden insanlara hizmet etmektedir. Her insanın ayrı bir değer olduğunu bilen Rolex, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler için saat üretirken o ülke insanlarının geleneklerini, yaşam stillerini, bireysel ve toplumsal farklılıklarını gözeterek iş çıkarmakta ve böylece global bir dünyada elçilik rolü üstlenmektedir.

Hem erkek hem de bayan saatleri üreten marka; her yıl yenilenen yüzü ile dinamik bir yapıya sahiptir. Özellikle Rolex bayan saat modasında sürekli olarak yeni tasarımlar ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. 2017 yılının keşfetmeye hazır saatleri arasında beyaz altın, pembe altın, platin, profesyonel, taşlı ya da dalış saati gibi geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Saat imlerinde de farklı beğenilere hitap eden çeşitler bulunur. Arap imleri, Roma imleri ya da klasik imler arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz. Dünyanın en prestijli saat fuarı olarak bilinen Baselworld 2017’de de adından çok bahsettiren Rolex Eta Saatler’i beş yıl boyunca garantili olarak satın alabilirsiniz.

Rolex Cosmograph Daytona Üretim Geçmişi

Yine Baselworld 2017 fuarında en çok ilgi gören modeller arasında yer alan Cosmography Daytona serisi modeller; Rolex erkek saatleri arasında en havalılarından sayılabilir. 1963 yılında satışa sunulan bu serinin mekanik özellikleri profesyonel yarış pilotlarının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde geliştirilmiştir. 100 metreye kadar su geçirmez özelliği bulunan modellerde dikkat çekici bir diğer özellik ise otomatik kurmalı mekanizmaya sahip oluşudur. Üstelik sıcaklık değişimlerine karşın direnci çok daha yüksektir ve İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü tarafından da onaylanmıştır. Döküm çeşitliliği, kadran özellikleri ve bilezik işçiliği ile her kullanıcıya hitap edebilecek geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Rolex; yıllar boyu imzanız olmaya devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir