Genel

Bilek Zırhı: G-Shock MRGB2000BS3A Hana-Basara, Samuray Tarzında MR-G Koleksiyonunun 25. Yılını Kutluyor

G-Shock’un ilginç ve çeşitli sürümlerin yılı, Japon saatçinin lüks MR-G koleksiyonundaki en yeni saatlerin bu yaz lansmanı ile devam ediyor. Üst düzey MR-G serisinin 25. yıl dönümünü kutlayan sınırlı sayıda yeni MRGB2000BS3A Hana-Basara, Hana-Basara samuray zırhından esinlenmiştir. “Hana” terimi, “gösterişli veya parlak” anlamına gelir ve “Basara”, “gücü ve cesur, cömert bir estetiği birleştiren asi bir tarzla gelenekleri paramparça eden” samuray komutanlarına saygı terimidir. Doğal olarak, bu tarzdan ilham alan saat, gösterişliliği, rengi, malzemeleri ve genel uygulamasıyla zırhı yansıtıyor.

İlk bakışta, temel tasarımı olarak mevcut MRGB2000’i kullandığından Hana-Basara’nın silüeti önceki MR-G saatlerine benziyor. Bu saate eklenen entrika, öncelikle renklerinden ve malzemelerinden geliyor. Yeşil, kırmızı, altın ve siyah tonlarının karışımı tarihi Hana-Basara zırhına saygı duruşunda bulunurken saatin çerçevesi, G-Shock’un titanyumdan dört kat daha sert olduğunu iddia ettiği Cobarion adlı bir malzemeden yapılmıştır. Çerçeve, değerli taşları kesmek için yaygın olarak kullanılan bir faset kesme tekniği ile şekillendirilir ve markanın bu öğe için en sık kullandığı metal, reçine ve kauçuktan kontrastını daha da vurgular. Çerçeveleri yapmak için G-Shock, her birini titizlikle parlatarak ayna gibi cilalayan başarılı bir zanaatkar olan Kazuhito Komatsu’yu kullanır.

Saatin kasasının geri kalanı ve beraberindeki bileziği, rengi kahverengi IP (iyon kaplama) ile geleneksel Japon, demir renkli (kurogane) DLC (elmas benzeri karbon) kaplamaya değişen DAT55G titanyumdan yapılmıştır. 49,8 mm çapında, 16,9 mm kalınlığında ve 200 metre su geçirmezliğe sahip kasa bilekte oldukça ağırdır. Dört vida, büyük butonlar ve tırtıllı bir kurma kolu, saatin önemli görünümüne katkıda bulunur. Sol yan tarafında, çoğu markanın geleneksel olarak övgülerini sunduğu daha standart MR-G işlemeli kasa arkasını tamamlayan bir hatıra “25TH LIMITED” oymalı plaka bulunur.

Kadranda, saatin ilginç renkleri devam ediyor, her biri doğrudan Hana-Basara zırhından ilham alan ek dokular, uygulanan indeksler ve diğer özellikler. Önceki MRGB2000 saatler gibi, bu özel sürüm de G-Shock sahibi Casio’nun öncülük ettiği Tough Solar şarj sistemi ile birlikte çift saat dilimi, 24 saatlik kronograf, 24 saatlik geri sayım sayacı, alarm ve LED ekran içerir. radyo kontrollü senkronizasyon ile desteklenen düzenli zaman işleyişi ile.

Tahmin edilebileceği gibi, G-Shock MRGB2000BS3A Hana-Basara, markanın kataloğunun en üstünde 8.000 $ fiyatla ve sadece 400 adetle sınırlı olarak fiyatlandırılıyor. Sınırlı sürüm, artık dünya çapındaki seçkin G-Shock perakendecileri aracılığıyla edinilebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir