Genel

Titanyumda Kilometre Taşı: Girard-Perregaux Laureato Absolute Ti 230

Gümüş yıl dönümü ve altın yıl dönümünü duydunuz, öyleyse neden titanyum yıl dönümü ve onu kutlamak için bir saat olmasın? Görünen o ki, İngiliz din adamı William Gregor tarafından titanyumun keşfi, saat üretiminin kuruluş anı olarak kabul edilen 19 yaşındaki saatçi Jean-François Bautte tarafından üretilen ilk saat olarak aynı yıl 1791’de gerçekleşti. bugün Girard-Perregaux olarak bilinir. İkili yıldönümünü kutlamak için Girard-Perregaux, yakın zamanda kurulan avangard Laureato Absolute koleksiyonunda, titizlikle işlenmiş 5. sınıf titanyum kasaları ve dünya çapında bir prömiyeri “kauçuk alaşımı” kayışı olan iki özel modeli piyasaya sürüyor.

Laureato Absolute Ti 230’un her iki modeli de, 5. sınıf titanyumdan yapılmış 44 mm çapında bir kasaya, hafif kumlanmış bir yüzeye ve sekizgen çerçeve ve kavisli çizgiler sayesinde bol miktarda bulunan fasetlerde parıldayan bir cilaya sahiptir. Laureato davası. Cilalanabilme özelliğine ek olarak, havacılık, tıp ve motor sporları endüstrilerinde düzenli olarak kullanılan tip olan 5. sınıf titanyum, güç-ağırlık oranı, korozyon direnci ve hipoalerjenik özellikleri ile bilinir. Bu modelleri, geçen yılki yarıştan ilham alan Absolute Passion da dahil olmak üzere, Laureato Absolute’un önceki modellerinden ayıran yeni bir unsur, kurma kolunun etrafındaki kadranların rengiyle eşleşen kauçuk halkadır.

Sandviç tarzı kadranlar, parlak malzemesi üst yüzeydeki açıklıklardan parıldayan gömme, baton şeklinde indekslerle mavi veya gri renklerde mevcuttur. İbreler de cop şeklinde ve ışıkla kaplanmış ve tarih, saat 6 göstergesinin üzerinde küçük bir pencerede görünüyor. Girard-Perregaux’un bu yazın başlarında piyasaya sürülen Aston Martin markalı Üç Altın Köprülü Tourbillon’da ilk kez kullanılan Kauçuk Alaşımlı kayışının en son versiyonu, yeni saatler üzerinde görücüye çıktı. İlkinde kullanılan beyaz altın elementler yerine bu kayış, kumaş efektli yapısına titanyumu dahil ederek metali, geleneksel kauçuklardan hem daha esnek hem de daha dayanıklı bir tip olan FKM kauçuğuyla birleştirir. Kadran renkleriyle uyumlu kayışlar, bileğe kolayca boyut kazandırmak için mikro ayar sistemiyle donatılmış titanyum katlanır klipslerle son buluyor.

Girard-Perregaux’nun kendinden kurmalı Calibre GP03300-1060, altı vidayla sabitlenmiş sağlam, oyulmuş bir kasanın arkasına monte edilmiştir. 27 taşlı 218 parçadan oluşan manüfaktür mekanizma 28.800 vph frekansında çalışıyor ve 46 saatlik güç rezervine sahip. Girard-Perregaux’un tüm mekanizmaları gibi, yüksek saatçilik standartlarına göre tamamlandı.

Her iki Laureato Absolute Ti 230 saati de uygun şekilde 230 adetle sınırlıdır, ancak bulunabilirlikleri ilk başta farklılık gösterir. Gri kadranlı ve kayışlı model, artık yetkili Girard-Perregaux perakende satış noktalarında ve markanın e-ticaret sitesinde mevcut. Mavi kadran ve kayışlı model, bir ay boyunca yalnızca Wempe Jewelers’ın Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’daki 10 butiğinin yanı sıra New York ve Londra’daki amiral mağazalarında satılacak ve ardından tüm Türkiye’de satışa sunulacak. gri muadili ile aynı çıkışlar. Her iki versiyonun da fiyatı 9.300 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir