Genel

Bir Renk Popu: Sinn Spezialuhren Dört Sınırlı 556 Modeli Piyasaya Sürüyor

Son yıllarda saat dünyası bir renk devrimi yaşadı. Mekanik premium saat üreticilerinin onlarca yıldır bu konuda temkinli davranması ve modellerinin çoğunun siyah, beyaz veya gümüş kadranla sunulmasından sonra, mavi bir anda tüm tonlarda ortaya çıktı ve artık bir klasik. Bunu kısa süre sonra, saat kadranlarında meşhur bir “dökmeyen” olan yeşil, şimdi tıpkı mavi kadar zarif bir renk izledi. Bugün, en son çıkanların büyük bir kısmı renkleri tüm tonlarda kutluyor.

En son örnek, Sinn Spezialuhren’in 556 Serisindeki dört sosyeteye solisttir. Her biri 400 parça ile sınırlı olan bu modeller, zümrüt yeşili, sitrin sarısı, akuamarin mavisi ve akik kırmızısı renklerinde metalik parıltılı kadranlarla sunuluyor ve 200 metreye kadar suya dayanıklılık, iki safir kristal ve düşük basınca dayanıklılık gibi güçlü teknik özellikler sunuyor. Paslanmaz çelik kasaları 38,5 mm çapa ve sadece 11 mm yüksekliğe sahiptir. Otomatik mekanizma Sellita 200-1 içerideki hızı belirliyor.

556 saatler, kelebek katlanır tokalı gri kanvas deri kayışa takılır ve USD’ye dönüştürüldüğünde yaklaşık 1.400$’a satılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir