Genel

Bovet Virtuoso VIII Bölüm İki DLC-SLN Koleksiyonu ile Çok Renkli Modernliğe Doğru Yürüyor

Bu yılın başlarında, Fleurier merkezli Bovet, Rolls-Royce ile yaptığı işbirliğinin duyurulması ve ardından ısmarlama, gösterge panosuna monte edilmiş bir saatin piyasaya sürülmesiyle büyük manşetlerde bulundu. Bu yaratımı takiben, maison, yeni Virtuoso VIII Chapter Two Reimagined DLC-SLN’nin piyasaya sürülmesiyle bilek için lüks, saatbilimsel olarak karmaşık mekanizmalar üretmeye yönelik ticaret stokuna geri dönüyor.

Yeni saat, tasarımını daha sportif ve daha çağdaş bir bağlama getirmek amacıyla 2020’de piyasaya sürülen Bovet’in orijinal Virtuoso VIII Chapter Two tourbillon’unu yeniden ziyaret ediyor. Genel olarak, Bovet’in daha da ilginç malzeme, renk, işlem ve teşhir alanlarına yayılma ve dolayısıyla potansiyel müşteri tabanını büyütme çabasına işaret ediyor.

VirtuosoVIII Bölüm İki DLC-SLN lansmanı, her biri toplam sekiz örnekle sınırlı altı yeni renk grubu içerir. Sarı, mavi, somon, turkuaz, yeşil ve menekşe seçeneklerini içerir, ancak marka henüz yalnızca somon baskısının resimlerini sunmuştur. Renk gruplarının her biri, kadran üzerinde yoğun bir şekilde Super-LumiNova kullanımına sahiptir ve aksi takdirde çok geleneksel görünen tasarımın karanlıkta parlak bir şekilde parlarken şaşırtmasına ve sevindirmesine olanak tanır.

Çeşitli renk gruplarındaki tüm saatler, 5. sınıf titanyumdan yapılmış ve siyah bir DLC ile kaplanmış aynı 44 mm kasayı kullanır; buradaki fikir, koyu gölgelemenin kadran üzerindeki parlak, canlı renklerle en belirgin şekilde kontrast oluşturacağıdır. Kasanın silüeti, ilhamını klasik cep saati tasarımlarından alan ve siyah timsah derisi kayışa bağlanan bir çift imza tırnağı ile bir üst taraftaki kurma koluna sahip olan House of Bovet’in diğer saatlerine aşina olanlar için muhtemelen tanıdıktır.

Doğru kadranda, karmaşık ve lüks kaplamalar, dokular ve renkler, Bovet’in bir yüksek saatçilik tedarikçisi olarak haklı itibarını temsil ediyor. Saat ve dakikalar, bir çift merkezi ibre ile gösterilirken, bir saniye sayacı, geleneksel saat 6 konumunda bir diyaframda görüntülenen uçan bir tourbillon ile birleşir. Sağ taraftaki alt kadranda saatin bazı bilgilerini içeren büyük bir tarih bulunur ve sol taraftaki 10 günlük güç rezervi göstergesi buna paraleldir. Genel olarak, estetik, Super-LumiNova’nın renkli alanlarıyla hem eğlenceli hem de belirgin teknik karmaşıklığı açısından oldukça ciddi, Bovet’in modern ve geleneksel arasındaki o ince çizgide oldukça iyi yürüyebileceğini kanıtlıyor.

Saatin içinde ve çeşitli işlemlerine güç veren Bovet Calibre 17BM06-GD, elde kurmalı ve çok ince bir şekilde dekore edilmiştir, diğer pek çok finisaj türünün yanı sıra özellikle karartılmış côtes de Genève motifiyle süslenmiştir. Bahsedildiği gibi mekanizma, tek bir namluda 10 günlük şaşırtıcı bir güç rezervi biriktiriyor ve 18.000 vph frekansında çalışıyor. Bovet geleneğine göre, mekanik güzelliği bir sergi kasasının arkasında sergileniyor.

Bovet 1822 Virtuoso VIII Bölüm İki DLC-SLN’nin fiyatı 200.000 CHF’dir (ilân itibariyle yaklaşık 220.600 $), her renk grubu için üretim oldukça sınırlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir