Genel

California Dial, Laurent Ferrier’in En Yeni Sınırlı Üretiminde Yastık Kılıfıyla Buluşuyor

Efsaneye göre, bağımsız Cenevreli saat üreticisi Laurent Ferrier, zarif retro görünümlü Square serisindeki en son model için 1940’larda öncülük ettiği bir stile dönüyor ve efsaneye göre, bir dizi kadranı alışılmadık bir Romen rakamları kombinasyonuyla yeniliyor. üst yarısında ve Arap rakamları altta. “Kaliforniya kadranı” olarak adlandırılan bu kadran, belki de kısmen nadir olması nedeniyle bazı koleksiyonerler arasında hala favori, bu haftaki Watch to Watch’a, ultra özel Laurent Ferrier Square California’ya farklı bir görünüm getiriyor.

Laurent Ferrier tarafından 2015 yılında geliştirilen orijinal Square kasası gibi, bu kasa da “bir çakıl taşından ilham alan” ve aynı zamanda “yastık şekline doğru eğilen” sportif, heykelsi bir görünüme sahip. Paslanmaz çelikten yapılmış olup 41 mm x 41 mm çapındadır ve Ferrier’s Classic koleksiyonundaki önceki modellerinden biraz daha büyük olmasını sağlar. Kasanın kendine özgü bilye şeklindeki tepesi ve bir saatçi için mekanizmaya kolay erişim sağlayan bir zeytinli çengelli kasa arkası var. Beyaz bir tren yolu ile çerçevelenen güneş ışığı mavisi kadran, beyaz boyalı damla şekilli saat imleri ile birlikte Arap ve Romen rakamları için beyaz çıkartmalar kullanır. Kadran ayrıca beyaz-altın ok biçimli akrep ve yelkovan, beyaz Super-LumiNova kaplamalı uçlar ve kırmızıya boyanmış baton ibreli salyangoz küçük saniye alt kadranı da dahil olmak üzere Laurent Ferrier’e özgü ayrıntıların olağan çeşitliliğine de ev sahipliği yapıyor.

Square California’nın içindeki mekanizma, Laurent Ferrier’in kendinden kurmalı Kalibre FBN 229.01’dir. Altın rengi, tek yönlü tırnaklı mikro rotoru ve terazide çift yönlü darbeye sahip silikon eşapmanı ile dikkat çeken saat, 72 saat veya üç günlük güç rezervi depolar. Ferrier’in yenilikçi iki kaçış tekerleği ve uygun şekilde şekillendirilmiş bir kol kullanımı, terazinin salınım başına iki kez itilmesine izin verir ve böylece yüksek bir balans genliği için enerjiyi en üst düzeye çıkarır. Pratikte, daha az mekanik kuvvet gerektirdiği için hareketi sarmanın daha kolay olduğu anlamına da gelir. Laurent Ferrier’in diğer mekanizmalarında olduğu gibi, bu model de saten finisaj, cilalama, pah kırma, dairesel kumlama ve côtes de Genève dahil olmak üzere çok sayıda yüksek saatçilik finisajına sahiptir.

Laurent Ferrier Square California (“California Dreamin’ serisi” olarak da anılır), 0 ila 10 arasında numaralandırılmış 11 parça ile kesinlikle sınırlıdır ve yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da satılmaktadır. Açık kahverengi, Alcantara astarlı, Barbialla dana derisi kayışla geliyor ve 48.000 $ fiyatla satılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir