Genel

Bulova, Apollo 15’in 50. Yıldönümünü Lunar Pilot Limited Edition ile Kutladı

1950’lerin ortasından 1970’lere kadar Amerikalı saatçi Bulova, markanın imzası olan Accutron diyapazon teknolojisiyle donatılmış saatler de dahil olmak üzere zaman tutma araçları sağlamak için NASA ile ortak çalıştı. Şirketin uzay programına tarihsel olarak en önemli katkılarından biri, 2 Ağustos 1971 – 50 yıl önce bugün Apollo 15 misyonunun komutanı Albay Dave Scott tarafından ayda takılan bir kronograf kol saatiydi. Bu dönüm noktasının “altın yıldönümü” için Bulova, bu saatin özel altın detaylarıyla özel bir baskısını yayınladı.

50th Anniversary Lunar Pilot Limited Edition, 2016 yılında kendisinden önce gelen çelik kasalı baskı gibi, özellikle uzay yolculuğu için tasarlanmış olan ve oksijen kaynaklarının süresini takip eden bir kronograf ile Apollo 15 görevinde giyilen orijinal modeli yakından kopyalıyor. , pil gücü ve diğer yaşamı sürdüren yerleşik sistemler ve basınç, sıcaklık, atmosfer koşulları ve yerçekimindeki değişikliklere dayanan bir kasa tasarımı. Bu modelde, 45 mm büyüklüğündeki kasa, altın tonlu kurma kolu ve butonlar ile 5. sınıf titanyumdan üretilmiş; Altın renkleri tricompax kadranda yankılanarak merkezi saniye ibresini, saat 3, 6 ve 9 konumundaki alt kadranları ve klasik Bulova logosunu güçlendiriyor.

Ay yüzeyinde bir astronotun hatıra kabartmalı görüntüsünün işlendiği altın tonlu vidalı kasa arkasının arkasında, kasa, Bulova’nın markanın belirttiğine göre 262 Hz’de atan tescilli UHF (ultra yüksek frekans) kuvars kalibresini barındırıyor. Yılda sadece saniye kaybederek son derece yüksek bir zaman işleyişi doğruluğu izleyin ve ayrıca kronometre işlevi için sürekli bir saniye ibresi kullanır; bu, kuvars kronograf saatlerinde nadir görülen bir özelliktir. Saat, mavi safir kristalinde AR kaplamaya sahiptir ve NATO tarzı esnek, gri deri bir kayışa monte edilmiş olarak gelir.

Her biri özel bir hikaye kitabı ve bir NASA hatıra parası ile paketlenmiş 5.000 parça ile sınırlı olan Bulova 50th Anniversary Lunar Pilot Limited Edition’ın fiyatı 995 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir