Genel

Bulova’nın Joseph Bulova Koleksiyonunu Vintage Esinli İki Kronografla Yeniden İncelemek

Joseph Bulova koleksiyonu, 2019’daki lansmanından bu yana saatçi Bulova’nın en ilgi çekici serilerinden biri olarak hizmet veriyor. 1920’ler, 30’lar ve 40’ların büyüleyici tarzlarını çağrıştıran vintage esintili saatlerden oluşan koleksiyon, saatçilik tarihinin en önemli dönemlerinden birine iki kez saygı duruşunda bulunurken, aynı zamanda New York City merkezli markanın kendi adını taşıyan ve vizyon sahibi kurucusunu onurlandırıyor. Joseph Bulova.

Bu yılın başlarında Bulova, bu önemli koleksiyonu bir kez daha genişleterek, Bulova’nın 1941’deki ilk kronograflarından birinden ilham alan iki yeni ayırt edici kronografı tanıttı (altta). En çok Joseph Bulova Kronografları olarak bilinen modeller, markanın 145 yılı aşkın bir süredir devam eden ve Joseph Bulova’nın adaşı markasını güçlü bir kaliteli işçilik temeli ve mükemmellik, verimlilik için sarsılmaz bir dürtü üzerine kurduğu 1875 yılına dayanan zengin tarihi üzerine inşa edilmiştir.

Joseph Bulova Kronograflar, en önde gelen tasarım etkilerini markanın ürettiği eski bir 1940’lardan kalma kronograftan alır ve tarihsel olarak ilham alan kadran detaylarıyla yeniden yorumlanmış 3 gözlü bir tasarıma sahiptir. Stil, siyah kadran ve pembe altın tonlu vurgularla veya gümüş beyaz kadran ve mavi ton vurgulu olarak mevcuttur; her renk grubu dikey bir kronograf konfigürasyonuna, gün/tarih penceresine ve onu koruyan AR kaplamalı kubbeli safir kristale sahiptir.

Her iki Joseph Bulova Chronograph modeli de, iç kısmında Joseph Bulova imzası bulunan siyah deri kayışla bileğe sabitlenen saatler ile birlikte, kendisine ilham veren vintage stilleri bir kez daha hatırlatan ortak 42 mm paslanmaz çelik kasa tasarımını tercih ediyor. 25 mücevherli, İsviçre yapımı SW500 otomatik kronograf hareketi, saatlerin zaman işleyişine ve özel bir sergi kasası arkası ve rotor aracılığıyla sergilenen mekanik işlevselliğine güç sağlar.

Bulova’nın aynı adı taşıyan koleksiyonuna yapılan güncelleme, markanın ünlü icat ruhunu bir kez daha sürdürüyor: yenilikçi tasarımı teknolojiyle etkin bir şekilde birleştirmek ve aslında markanın dikkat çekici ve hikayeli tarihini sürdürmek. Bu bağlamda, kronograflar, Joseph Bulova’nın Bulova’nın İsviçre’deki ilk tam kapsamlı üretim tesisini kurmasından bu yana, tasarımı NYC’de oluşturulan ve ardından İsviçre’de işlenen bir geleneği önemli ölçüde koruyor.

Yeni Joseph Bulova Chronograph’ların iki renk grubu artık Bulova ve yetkili satıcılarında mevcuttur. Her saat 350 adetle sınırlıdır ve fiyatı şu anda 2.495 $ olarak işaretlenmiştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir