Genel

Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Maldives, Manta Trust ile Ortaklığını Genişletiyor

Carl F. Bucherer, nesli tükenmekte olan Manta Işınlarını ve ekosistemlerini korumaya adanmış bir yardım kuruluşu olan Manta Trust ile ortaklığını 2017 yılında başlattı ve işbirliği, bu yıl özel olarak ayrılmış dördüncü saatini üretti. Nisan ayında Watches & Wonders’da görücüye çıkan Patravi ScubaTec Maldives, mavi dalga desenli kadranı, kısmen geri dönüştürülmüş kayışı ve satış desteğinin hayırsever misyonuyla dikkat çekiyor: Manta Trust tarafından kurulan yüzen bir araştırma istasyonu.

Saatin 44,6 mm’lik kasası paslanmaz çelikten, tek yöne dönen bezel ile aynı metalden yapılmıştır ve 60 dakikalık dalış ölçeğinde parlak kaplamalı çizilmeye dayanıklı beyaz ve mavi seramik ekler içerir. Parlak mavi, ince dokulu kadran, dekoratif, lake dalga desenine ve yine ajurlu akrep ve yelkovana ve merkezi saniye ibresinin ucuna uygulanan bir madde olan Super-LumiNova ile kaplanmış cesur uygulamalı işaretlere ev sahipliği yapıyor. Tarih, saat 3 konumundaki bir pencerededir ve kasanın yan tarafındaki otomatik helyum tahliye valfi, saati bir dalış çanının içine takıldığında basınç değişikliklerinden kaynaklanan hasarlardan korur. Vidalı kurma kolu ve kadranın üzerindeki kalın safir kristal, ScubaTec’in 500 metrelik sağlam su direncini korumaya yardımcı olur.

13,45 mm kalınlığındaki kasanın içinde, kabartma işlemeli manta ışını motifli sağlam bir sırtın arkasına vuran Carl F. Bucherer’in Kalibre CFB 1950.1 kalibre, güvenilir üzerine inşa edilmiş 38 saatlik güç rezervine sahip 25 taşlı otomatik bir harekettir. bir ETA 2824-2’nin temeli. Contrôle Officiel Suisse de Chronomètres (COSC) tarafından verilen resmi kronometre sertifikasına sahiptir ve yüksek hassasiyetini onaylar. Saat, okyanustan çıkarılan yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılmış tekstil dolgulu mavi kauçuk kayış üzerine monte edilmiştir. Saat, dalgıç elbisesi üzerine rahatça giyilebilecek şekilde genişleyebilen ince ayarlı katlanır toka ile bileğe sabitlenir.

Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Maldives 6.200$ fiyatla şu anda satışta. Manta Trust ile işbirliği içinde yapılan önceki Patravi Scubatec saatlerinin geleneğine uygun olarak, gelirin bir kısmı, Maldivler’deki yeni yüzen araştırma istasyonunu desteklemek için kar amacı gütmeyen kuruluşa bağışlanacak ve bu da bir Nesli tükenmekte olan manta popülasyonu için “yalnızca Maldivler’de değil, aynı zamanda daha küresel ölçekte” daha fazla araştırma ve koruma çabaları için yeni stratejiler tasarlayın, planlar tasarlayın ve beyin fırtınası yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir