Genel

Chopard IMPERIALE Her Şeyden Önce Bir Kadının Hikayesi

MODERN ZAMANLARIN KRALLARI VE KRALİÇELERİ

1860 yılında İsviçre’nin Sonvillier bölgesinde, kurucusu Louis Ulysse Chopard henüz daha 24 yaşındayken kurulan Chopard markası, 157 yıllık tecrübesiyle saat dünyasının önde gelen markalarından biridir. Kurulduğu zamandan beri özellikle Doğu Avrupa, Rusya ve İskandinavya bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren Chopard; Vaucher Manufacture Fleurier, Parmigiani Fleurier ve Bovet ile birlikte Fleurier Kalite Kurumu’nun (FQF) kurucularından olmuştur.

Baselworld 2017 fuarında sergilenen modeli olan Chopard Imperiale modelleri ile oldukça etkileyici bir izlenim bıraktılar. Özellikle “La vie en rose” isimli kadınlara hitap eden modeli ile fuarın gözdesi oldular. Stil, tutku ve güven veren ama her şeyden önce bir kadının hikayesini anlatan bir model. Modern bir İmparatoriçeyi süslemek için tasarlanan ametiste ait gizli zenginlik ile paslanmaz çelik, bu saate pembe gözlükler aracılığıyla hayatı görmeyi sevenler için sofistike şıklık ile yumuşaklığını birleştirmektedir. Timsah derisi kayışı da bu duyguların yumuşaklığından nasibini almıştır. Romen rakamları ile süslenen bu saat sadece 100 tane üretilmiş ve kendilerine sahip olabilecek şanslı kadınları beklemektedir.

28 – 42 mm arası genişlikte üretilen Chopard Imperial saat süs ve gösterişe düşkün kişilerin tercihi olacaktır. Her modelinde farklı bir tasarımın yanı sıra göz kamaştıran bir malzeme kullanılan Imperiale modelleri kesinlikle bir statü göstergesi olacaktır. Bazı modellerinde kasa ve bilezikte 18 ayar gül altın, gül renkli kadrandaki inci, sedef ve saat çerçevesine yerleştirilen elmaslar onu gerçekten görkemli bir saat yaparken bazı modellerinde 18 ayar gül altın ile birlikte paslanmaz çeliğin çarpıcı kombinasyonu, gerçekten görkemli bir saat için elmas setli çerçeve ve kadranın turmalinlerle süslenen zengin yeşil ışıltısı ile tamamlanmaktadır.

Chopard Imperiale saatleri ile dramatik bir metamorfoz gerçekleştirmiştir. Yapımında kullanılan 18 ayar sarı, gül ve beyaz altın ile birlikte paslanmaz çeliğin yanı sıra güneş ışığını bile sönük bırakacak kadar parlak elmas, mavi safir, yakut, ametist, yeşil turmalin gibi mücevherler ile süslenmiş antik sütunları andıran tasarımları ile bu saatler sizi adeta bir Roma kralı – kraliçesi gibi hissettirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir