Genel

Daha Büyük ve Mavi: Nomos, Club Sport Neomatik 42’yi Tanıtıyor

2019’da Alman saatçi Nomos Glashütte, Club Sport’un tanıtımıyla büyük dalgalar yarattı. İkili Tangente Sport modeliyle birlikte piyasaya sürülen model, genel olarak genç bir tasarım, sade bir silüet ve son derece okunaklı bir kadran gibi tanıdık Club koleksiyonu unsurlarını aldı ve yeni yükseltilmiş 300 metrelik suya dayanıklı kasa ile sportif görünümü güçlendirdi. biraz daha hacimli bir yapı. Sonuç, hem günlük hem de macera için donatılmış, daha da çok yönlü kullanım koşullarına izin veren klasik bir Nomos saatin yeni bir yorumuydu.

İlk lansmanından bu yana, Club Sport yalnızca siyah bir kadranla sunuluyor (altta), ancak bu yıl Nomos, koleksiyona ilk mavi kadranını ekleyen yeni Club Sport Neomatik 42’yi tanıtmak için hayranların favori serisine geri döndü.

Siyah kadranlı selefi gibi, yeni saatin kasası paslanmaz çelikten yapılmıştır ve modelin adından da anlaşılacağı gibi 42 mm çapındadır. Bilinen stilize unsurları arasında belirgin bir imzalı kurma kolu, cilalı cilalı yuvarlak bir çerçeve ve Nomos’un Bauhaus’tan ilham alan birçok saatinde kullandığı daha iyi bilinen, düz boynuz stilinden farklı olan açılı bir çıkıntı tasarımı yer alıyor. 10,2 mm kalınlığındaki saat, bir çok açıdan önceki Club saatlerine çok benzer, ancak kasanın daha büyük çapı ve 300 metreye kadar su geçirmezliği – koleksiyondaki yalnızca 100 metrelik daha ince ve daha küçük kasalara kıyasla. suya dayanıklılık – onu özellikle daha sportif hale getirin.

 

Safir kristalin altında, kadranın mavi yüzeyi, saat bilekte hareket ederken ışıkta oynayan bir güneş ışını efektine sahiptir. Parlak vurgulu saat imleri ve beyaz dış dakika halkası ile kadran oldukça okunaklı ve girintili, motora dönük bir görünüme sahip saat 6 konumunda orantılı olarak büyük küçük saniye alt kadranı gibi birkaç ilginç kontrast ayrıntısına sahip. , ve biraz büyük tarih penceresi saat 3 konumunda. Saatin kadranın alt kısmındaki “1000ft” yazısı ve merkezin üzerindeki “neomatik” göstergesi için altın rengi vurgular kullanılmış. Bu iki küçük ayrıntı, yaratıcı bir şekilde kısıtlanmış tasarıma daha da katkıda bulunur.

Kadranın ortasında, bir çift uzun, rodyum kaplama kılıç ibreleri, su altındayken bile zamanı söylemeye yardımcı olmak için her biri Super-Luminova ile doldurulmuş saatleri ve dakikaları belirler. Otomatik Nomos Calibre DUW 6101, saate güç vererek neomatik serisinin bir parçası haline getirirken 42 saatlik güç rezervi sağlar. Markanın tüm kalibreleri olmasa da çoğu gibi, bu da manüfaktür mekanizmalar için bu fiyat noktasında açıkça benzersiz bir tarzda titizlikle tamamlandı. Geniş bir safir sergi kasasının arkasında sergilenen iskeletleştirilmiş rotoru çizgili bir yüzeye sahiptir.

Yeni Nomos Club Sport Neomatik 42, kanvas kayışta 3.740 $’dan, üçlü bağlantılı çelik bilezikte 3.960 $’dan ve tek bağlantılı çelik şeritte 4.060 $’dan başlayan fiyatlarla, tümü sınırsız olarak şu anda satışta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir