Genel

Doruk Noktasında Ay: Arnold & Son, Luna Magna Platinum Limited Edition’ı WatchTime New York’ta Tanıttı

Arnold & Son, bu yılın başlarında bir kol saatine monte edilmiş en büyük 3D ay evresini tanıtan bir saat olan ilk Luna Magna’nın lansmanı ile Saatler ve Harikalar çevrimiçi sergisini büyüledi. Yakın zamanda tamamlanan WatchTime New York etkinliğinde, üretici, orijinal modele pembe altından daha da değerli bir encore tanıttı; bu, 950 platin kasalı ve dünya çapında sadece 28 parça ile sınırlı.

Pembe altın kasalı selefindeki gibi, Luna Magna Platinum’un alt kadranına hakim olan 12 mm çapındaki küresel ay, biri ayın aydınlık tarafı için mermer diğeri ise mermer olmak üzere iki yarım küreden oluşuyor. karanlık taraf için aventurin camı; hiçbir malzeme bir saat için 3 boyutlu bir ay yaratmak için kullanılmadı. Önemli bir 12 mm çapındadır ve yıldızlarla dolu bir yaz ortası gökyüzünü minik metalik kristallerle betimleyen aventurin bir kadranın içinde yüzer. Bu hacimli ay küresi, lüks bir saatin nispeten mütevazı boyutlarına nasıl sığar? Üst kısmı safir kristalin kubbeli bir bölümüyle çevrelenmiş olarak mekanizmanın üst ve alt kısmı arasında mükemmel bir şekilde konumlandırılmıştır; Tasarım, saatin alt kısmında da tekrarlanıyor ve kolda bir başka safir cam yer alıyor. Bir safir kubbeden diğerine ölçülen kasanın toplam kalınlığı, pembe altın selefi ile aynı, sadece 15,9 mm.

Devasa ay evresinin üzerinde, maviye boyanmış akrep ve yelkovana ve Romen rakamlı markörlere ev sahipliği yapan bu platin modelde sedeften yapılmış, merkezden uzak bir alt kadran yer alıyor. 44 mm çapında ve 18 ayar pembe altından yapılmış yuvarlak, cilalı kasa, Arnold & Son’un La Chaux-de-Fonds’daki imalatında tamamen geliştirilen, üretilen, monte edilen ve ayarlanan elden kurmalı Calibre A&S1021’i içerir. , İsviçre. 3 Hz frekansının, 90 saatlik etkileyici güç rezervinin, özenle hazırlanmış yüksek saat saatlerinin yanı sıra, mekanizma arka tarafında ayın yaşı için özel bir gösterge ile ayırt edilir. İkinci cihaz, 29 gün, 12 saat, 44 dakika ve 2,8 saniyelik kesin, gerçek ay döngüsünü tekrarlamak üzere tasarlanmış ve bu nedenle 122 yıl boyunca herhangi bir ayar gerektirmeyen sofistike ay evresi işleviyle uyum içinde çalışır. Ay evresi ayarlarına doğrudan saatin tepesi üzerinden erişilebildiği için mekanizma böyle bir ayarı bile kolaylaştırır.

Luna Magna Platinum’u geçen Bahar’ın pembe altın versiyonundan daha da farklı kılan, mavi PVD flanşı ve 950 platinden yapılmış bir pim tokayla sonuçlanan parlak macenta astarlı elle dikilmiş, koyu mavi timsah derisi kayıştır. 28 adetle sınırlı, fiyatı 55.900 İsviçre Frangı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir