Genel

A. Lange & Söhne Horolojik Ayırt Edici Üç Noktayı New Zeitwerk Honeygold “Lumen”de Karıştırıyor WatchTime New York’ta Tanıtıldı

A. Lange & Söhne, birçok saat meraklısı tarafından pek çok nedenden dolayı büyük saygı görüyor, ancak Saxon markasının en beğenilen özelliklerinden biri, modern tasarımlar, teknolojiler ve malzemeler konusundaki arayışlarında hala sonsuz yaratıcı olmasına rağmen geleneksel saat yapımcılığını benimseme yeteneğidir. . Şirketin kuruluş yıl dönümünde bugün duyurulan yeni Zeitwerk Honeygold Lumen’de Lange, çağdaş üç yeniliğini tek bir saatte bir araya getiriyor.

Saatin adındaki üç kelime, saatin her bir konuşma noktasını tanımlar. Ünlü olarak 2009’da tanıtılan orijinal Zeitwerk modeli, üç set atlama rakamlı üç disk tarafından mekanik olarak çalıştırılan “dijital” bir zaman göstergesinin kullanımında çığır açıyordu. Bu son model, geleneksel altın alaşımlarından daha sert olan ve kendine özgü sıcak parlaklığını özel bir ısıl işlem ve mineral katkılardan elde eden Lange’nin tescilli Honey Gold alaşımından yapılmış bir kasaya sahiptir. 2010 yılında tanıtılan Honey Gold, Saxon üretimi tarafından çok seyrek olarak, yalnızca çok nadir ve sınırlı modellerde, en son geçen yılki Homage to F.A. Lange sürümlerinde kullanılmaktadır. Son olarak, saati ayrıca özel kılan, yarı şeffaf “Lümen” kadranıdır ve ışık geçirgenliği, disk üzerindeki rakamların karanlıkta parlamasına izin verir. Honey Gold alaşımı gibi, ilk Lümen baskısı (o zamanlar “Luminous” olarak anılırdı) 2010’da çıktı; bu, nadir serideki yalnızca beşinci model olacak ve 2018’deki Datograph Yukarı/Aşağı Lümen’den bu yana ilk model olacak. En önemlisi, aynı zamanda Lumen serisinde Honey Gold kasa kullanan ilk saattir.

Lange, 200 adetle limitli üretilen Zeitwerk Honeygold “Lumen”, selefinin güç rezervini iki katına çıkararak 72 saate çıkaran yeni in-house mekanizma Calibre L043.9’a da sahip. Diğer açılardan, mekanizma önceki Zeitwerks’in mekanik geleneğini sürdürüyor; onlar ve birimler için iki disk, kalibrenin tüm çapını kapsayan bir saat atlamalı halka ile uyum içinde çalışıyor. Tüm rakamlar aynı boyuttadır ve zamanın sezgisel soldan sağa okunması için bir dakikadan diğerine tam olarak geçiş yapar. Her saatin başında, üç diskin tümü aynı anda bir artışla değişir. Lümen işlemi sayesinde, safir kadrana hakim olan tipik Zeitwerk kavisli “zaman köprüsü”nün açıklıklarında çerçevelenmeyen rakamlar, olanlarla birlikte UV ışığına maruz kalıyor ve böylece arka planda hayalet gibi bir yeşil parlamaları sağlanıyor. . Kadranın simetrik mimarisini dengeleyen şey, saat 6 konumunda büyük küçük saniye alt kadranı ve saat 12 konumunda yarım daire biçimli güç rezervi göstergesidir. Lange, Zeitwerk’in bu versiyonu için kristal kadranla uyumlu siyah rodyumlu Alman gümüşü kullandı.

41,9 mm kasadaki bir diğer yeni özellik ise saat göstergesinin ayrı olarak değiştirilmesini sağlayan ve genel olarak daha kolay saat ayarına olanak tanıyan saat 4 konumundaki butondur. Saat halkasını her basıldığında dakika mekanizmasından ayırmak için bir kavrama kullanan bu cihazın dahil edilmesi, Lange tasarımcılarının hareket parçası sayısını 462’ye çıkarmalarını gerektirdi.

Safir kasa arkası sayesinde, anahtarlama mekanizması için gereken gücü sağlamak için iki ana yaylı namlu ve patentli bir sabit kuvvet eşapmanı ile zarif bir şekilde tamamlanmış manuel olarak sarılmış kalibreye hayran olabilirsiniz. Lange’nin standartlarına göre ve tarihi Sakson saat yapımcılığına uygun olarak, mekanizmaya işlenmemiş Alman gümüşünden yapılmış üç çeyrek ana plaka hakimdir ve kaçış çarkı musluklarında el gravürü bulunur. Dahili bir denge yayı ile darbeye dayanıklı kam dengeli dengesi, 18.000 vph’de salınır.

A. Lange & Söhne Zeitwerk Honeygold “Lumen”, kasayla aynı Honey Gold’dan dövülmüş sivri uçlu tokalı, elde dikilmiş koyu kahverengi deri kayış üzerinde sunuluyor. Lange’nin butiklerine özel, fiyatı 145.000 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir