Genel

Efsaneye Yolculuk Breitling Colt Skyracer-Baselworld 2017

PİLOT VE DENİZCİLERİN TERCİHİ – BREİTLİNG

1884 yılında kendi memleketi Saint Immer’de kronograflar üretmeye başlayan Léon Breitling, 1892 yılında Breitling saat firmasını kurarken tek hayali, dünyanın en büyük saat üreticisi olmaktı. Bu hayalin gerçekleştiğini ise başta oğlu Gaston Breitling olmak üzere nesilden nesile devam eden Breitling ailesi defalarca kanıtladılar.

Gençliği, dinamikliği ve kazanma ruhunu aynı heyecanı taşıyan kişilere aktarmak isteyen Breitling, Baselworld 2017 fuarında tanıtılan Breitling Colt Skyracer modeli ile bu alanda öncü olmayı sürdürmektedir. Güvenilir teknik özelliklerini modern ve özgür bir tasarım ile bütünleştiren Breitling aynı zamanda sağladığı makul fiyat ile her alanda zirvede olduğu göstermiştir. Superquartz özelliği ile diğer standart quartz saatlerden 10 kat daha fazla doğruluk sağlayan Breitling Colt Skyracer uluslararası bir norma dayanan tek hassasiyet ve güvenilirlik kıyaslaması olan COSC (İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü) tarafından resmi olarak kronometri onaylıdır. Yeni çıkan Colt Skyracer modeli ile Breitling bayan saat konusuna daha fazla dikkat etmiş ve bu konuda özel çalışmalar yaparak bayanlara daha fazla hitap etmek istemiştir.

Ultra hafif ve ultra sağlam kasadan üretilen Breitling Colt Skyracer ileri teknoloji ürünü olan bir alaşımdan üretilmiştir. Titanyumdan 3.3 kat daha hafif ve çelikten 5.8 kat daha hafif fakat yine de çok daha sert olan bu malzeme çizilme, ezilme veya korozyona karşı olağanüstü dirençlidir. Manyetik ve alerjenik olmayan bu özelliklerinin yanında Breitling Colt Skyracer modeli son derece güçlü bir görünüme sahiptir.

Suya karşı 100 m direnç garantisi veren Colt Skyracer, bir vida-kilitli taç ile donatılmıştır. Herhangi bir su sızmasına karşı geçilemeyen bir sur oluşturan bir sistem önemli yanal takviyeler tarafından korunmaktadır. Karanlık ortamlarda bile açıkça görünebilen bir model olan Colt Skyracer’un, her iki tarafında bulunan sızdırmaz safir kristal, algılanan parlamanın % 99’unu gidermekte, aydınlatma ve görüş açısı ne olursa olsun, gece gündüz en uygun okunabilirliği sağlamaktadır. Macerayı seven kişiler tarafından kullanılan Breitling erkek saatleri ile maceracı erkekler için özel kauçuk kayışı sayesinde saatlerini çıkarmadan ölçüm yapabilmelerine olanak vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir