Genel

Gözlere Ziyafet: Chanel J12 Diamond Tourbillon

Gözlere Ziyafet: Chanel J12 Diamond Tourbillon

Chanel, J12 Diamond Tourbillon saatiyle büyük komplikasyonlar alanındaki uzmanlığını bir kez daha vurguluyor. Adından da anlaşılacağı gibi, La Chaux-de-Fonds’ta kendi bünyesinde üretilen elle kurmalı kalibrenin öne çıkan özelliği, üretim için bir ilk olan uçan bir tourbillondur. Simsiyah kadrandaki dairesel oyuk, filigran mekanizmayı tüm güzelliğiyle gözler önüne seriyor. Özellikle büyüleyici olan, tourbillon kafesine yerleştirilmiş tek taş pırlantadır. Saniyelerin ritmine göre dönerek neredeyse hipnotik bir etki yaratır.

Yukarıda, elmaslı ibrelerle gösterilen saat ve dakika göstergesi bulunur. Taç başka bir pırlanta ile süslenmiştir. Bu zarif J12’nin tasarımı, Paris’te bulunan Chanel Saat Yapım Stüdyosu Direktörü Arnaud Chastaingt’in imzasını taşıyor. Serinin kodlarına uygun olarak 38mm çapında seramik bir kasa içinde karşımıza çıkıyor. J12 Diamond Tourbillon, 55 adetle sınırlıdır ve USD’ye dönüştürüldüğünde yaklaşık 105.000$’a satılmaktadır.

Buna ek olarak, Chanel 34 baget pırlanta ile süslenmiş bir çerçeve ile özellikle değerli bir mücevher çeşidi sunuyor. Ayrıca 55 numune ile sınırlıdır ve USD’ye dönüştürüldüğünde 189.000 $’a perakende satış yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir