Genel

Görsel Bir Zevk: Mühle-Glashütte Teutonia IV BlueMoon

Değerli Alman saatçi Mühle-Glashütte, pazara yaptığı son tanıtımında şimdi de yeni Teutonia IV BlueMoon’u tanıtıyor. Yeni saat, 39 mm’lik çevik kasa çapına sahip unisex bir model olarak orijinal Teutonia IV Moonphase’i takip ediyor. Ancak burada Luna yeni bir yörüngede hareket ediyor: Mühle-Glashütte, dünya uydusunun gerçekçi tasvirini kadranın merkezine kaydırdı ve saat altı ile dokuz arasındaki bir bölümde gösteriliyor. Sonuç olarak, ekranın çapı tam 6 mm’ye yükseltilebilir, böylece gerçek bir süper ay gibi görünür.

Teutonia IV BlueMoon, renk düzeniyle adının hakkını veriyor. Ay diskini çevreleyen gece göğü koyu mavidir ve minik yıldızlarla süslenmiştir. Böylece, ay diski gece yarısı mavisi arka planla uyumlu bir şekilde karışır ve aynı zamanda büyük bir girişe sahip olacak kadar net bir şekilde öne çıkar.

Kadranın kendisi, parlak bir dolunay gecesinde bile açıkça görülebilen, uygulanmış indeksler ve titizlikle çizilmiş bir dakika izi taşıyor. Ek olarak, koyu mavi zeminle iyi bir kontrast oluşturan açık gök mavisi rengine sahip küçük saniye ve dakika rakamları vardır.

Arka tarafta, SW 288-1 kalibre, safir kristal kasa arkasıyla ortaya çıkıyor. Glashütte merkezli markanın tipik özelliği olan bu otomatik mekanizma, kendi bünyesinde bir rotor ve patentli, özellikle darbeye dayanıklı ağaçkakan boyun regülatörü ile donatılmıştır. Bu, hareketin altı konumda test edilmesine ve hız doğruluğunun 0 ile +8 saniye/gün arasında olacak şekilde düzenlenmesine olanak tanır. Düzenleme spesifikasyonu, kronometre standardına dayanmaktadır.

 

Fiyatlandırma USD’ye çevrildiğinde 2.780$ civarındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir