Genel

Green Rambles: Kayışlar Bilek Oyununuzu Nasıl Yükseltir?

Bir zamanlar yeşim yeşili kadranı olan büyüleyici bir Seiko 5’im vardı ve yaklaşık 50$’a almıştım. Bilezik için daha az heyecanlandım, ancak çekmecemde, geçenlerde sattığım ve yerine tam oturan bir saatten açık kahverengi timsah derisi kayışı hâlâ vardı. Cennette yapılmış bir maç olduğu ortaya çıktı, çünkü bir saatten daha fazla iltifat aldığımı düşünmüyorum. Bazıları 50 dolarlık bir saate yedi kat daha pahalı bir kayış takmanın gülünç olduğunu düşünebilir, ancak bana bir kayışın bir saati yapabileceği veya kırabileceği gibi değerli bir ders verdi.

Giyim konforu başka bir şey olduğundan, görünüş denklemin yalnızca bir parçasıdır. Bir kayış bileğinize rahatça oturmadığında, saatin bütününe yansır. Çoğu zaman olan şey, saatin kendisi harika olsa bile daha az takmanızdır. Sadece bir kayış değişikliği bir fark yaratabilir. Kaliteyi satın almanın hevesli bir savunucusu olsam da, doğru kayışı almak her zaman bir kol ve bir bacağa mal olmak zorunda değildir. Özellikle, bir lastik veya NATO kayış ararken, hayal kırıklığına uğratmayacak birçok uygun maliyetli örnek bulunabilir.

Doğru yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız, özel yapım bir kayış gitmenin yolu olabilir. Bu kulağa pahalı gibi gelse de, benim deneyimime göre maliyet, tanınmış İsviçre markalarından birinden bir kayış satın almanın avantajıyla, şimdi sürücü koltuğunda olmanızdan çok daha yüksek değil. Deri tipine, dikiş rengine ve astar için kullanılan kalınlık ve malzemeye hakimsiniz. Genellikle zevkinize uyan bir kayışla sonuçlanır ve genellikle saatin görünüşünü de yükseltir. Bu hem kullanım konforunu hem de saatinizden alacağınız zevki artıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir