Genel

IWC, Big Pilot’s Watch Monopusher Edition “Le Petit Prince” ile Pilotların Kilometre Taşları Yılını Tadını Çıkardı

IWC’nin amiral gemisi Pilot’s Watch koleksiyonları için tartışmasız büyük bir yıl oldu – BP 43’ün piyasaya sürülmesi, klasik “Black Flieger” 3075’in yeniden baskısı ve askeri esinli Top Gun ailesindeki yüksek komplikasyonlar sadece birkaç örnek sunuyor. Şimdi 2021 sona ererken, IWC onu başka bir dönüm noktası ile kapatıyor: sadece herhangi bir kronografla değil, bir kronografla donatılmış ilk Big Pilot’s Watch modeli. 2021’deki son “İzlemek için İzle”mize daha yakından bir bakış: Big Pilot’s Watch Monopusher Edition “Le Petit Prince”.

IWC en popüler ve tarihi modellerinden birini en popüler komplikasyonlardan biriyle donatmak için neden bu kadar bekledi? Basitçe söylemek gerekirse, geleneksel iki düğmeli kronograf tasarımı, Big Pilot’s Watch’ın ikonik görünümüyle, özellikle de kusursuz, ekstra büyük konik tepesiyle uyumsuz olurdu. Çözüm, bu kurma koluna tek bir krono butonunu entegre ederek sağlam yuvarlak kasanın tanıdık silüetini korumasını sağlamaktı. Neyse ki IWC, geçen yıl Portugieser Hand-Wound Monopusher “Laureus Sport for Good” baskısında daha önce kurmuş olduğu Kalibre 59360 gibi tek düğmeli kronograf hareketini kendi bünyesinde yapıyor. IWC tarafından üretilen üç in-house kronograf hareketinden biri olan bu manuel kurmalı hareket, artık yeni saatin 46,2 mm paslanmaz çelik kasasının içinde, ultra özel “Le Petit Prince” saatlerin karakteristik özelliği olan parlak güneş ışığı mavisi kadranın arkasında tik tak ediyor. Antoine de Saint-Exupéry’nin “Küçük Prens” edebi karakterinin onuruna adlandırılan Pilot’s Watch koleksiyonunun alt ailesi. (Saint-Exupéry, hatırlarsınız, bir yazar olduğu kadar bir pilottu da.)

Serulean kadranın ayırt edici özelliği olan ekstra büyük Arap rakamlarına ve kollarına – tamamı rodyum kaplama ve Super-LumiNova ile işlenmiş – katılmak, sırasıyla 60 kronograf dakikası ve çalışan saniye için saat 12 ve 6 konumundaki alt kadranlar ve 3’te bir tarih penceresidir. saat. Yivli tepenin ortasındaki tek düğmeye, bir aralığın zamanlamasını başlatmak için bir kez, zamanlamayı durdurmak için ikinci kez ve merkezi saniye ibresini sıfıra döndürmek için üçüncü kez basılabilir. Tüm bu işlevler, IWC’nin söylediğine göre, kalibrenin arka tarafında gösterilen sekiz günlük 192 saatlik muazzam güç rezervini oluşturmak için tepenin sadece 70 turuna ihtiyaç duyduğu yukarıda bahsedilen mekanizma ile mümkün kılınıyor. Kasanın arkasındaki safir bölme, bu göstergenin yanı sıra mekanizmanın diğer mikro-mekanik harikaları ve dekoratif kaplamalarının muhteşem bir görünümünü sunuyor.

Çelik katlanır tokalı kahverengi dana derisi kayış üzerine monte edilen IWC Big Pilot’s Watch Monopusher Edition “Le Petit Prince” 500 adetle sınırlıdır, fiyatı 16.500 $’dır ve IWC butikleri, yetkili perakende ortakları ve IWC’nin web sitesinde çevrimiçi olarak mevcuttur. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir