Genel

80’lerin Klasiğinden ilham alan Citizen, Promaster Eco-Drive Dalgıç 200m’yi Öne Çıkarıyor

2021, markanın profesyonel odaklı ürün yelpazesini geçen baharda piyasaya çıkan popüler Promaster Eco-Drive Aqualand 200m de dahil olmak üzere bir dizi yeni tasarımla geliştirmesiyle, Citizen Promaster Eco-Drive dalış saati koleksiyonu için büyük bir yıl oldu. Bu hafta Citizen, Promaster Eco-Drive Diver 200m serisinin bir parçası olarak piyasaya sürülen iki yeni modele yeniden odaklanarak, bu yıl piyasaya sürülen koleksiyona daha az bilinen bir eklemeyi vurguluyor.

2021 Promaster Eco-Drive saat çiftinin her biri aynı temel tasarıma sahip olup, her ikisi de doğal kamuflajdan ilham alan bir desene sahip olsa da, yalnızca birinin mavi vurgu kullanımı ve diğerinin yeşil kullanımında farklılık gösterir. Her ikisi de renkli ve ilginç kadranın dışında, sıra dışı, fayda odaklı bir dalış saati arayan herkesin dikkatini etkili bir şekilde çeken vintage esintili, işlevsel odaklı bir stili tercih ediyor. Bu bağlamda ikili, en başta ilham aldıkları orijinal 1982 CITIZEN dalgıç saatinin ayak izlerini takip ediyor, lansmanında o dönemde dünyanın bir dalış saati için en yüksek derinlik derecesi rekorunu elde eden ikonik saat – 1.300 metre.

Modern stile ilham veren vintage tasarım gibi, yeni Promaster Eco-Drive saatler çifti, dört farklı çerçeve koruyucusu ve döner çerçeve üzerindeki büyük girintiler ile göze çarpmayan, ayırt edici bir görünüm sağlayan çıkıntısız bir kasa siluetine sahiptir. Kumlanmış, Süper Titanyum Duratect-MRK ve DLC kaplı kasa, 46,5 mm’lik saatlere koyu bir renk tonu sağlar ve bu saat, kadran üzerindeki mavi veya yeşil kamuflaj deseni ile bir araya getirildiğinde bilekte belirgin bir saat sunmaya yardımcı olur. sert ve sportif çekicilik.

Bir bakışta, yeni saatler, benzersiz, dünyada bir ilk olan 1982 klasiğine güncellenmiş, modern bir yorum getiriyor; modern örnekler, aynı yuvarlak, kalın kasa şeklini seçerek çarpıcıdan daha az olmayan, ancak bol miktarda giyilebilir saatler sunuyor. daha iyi bir uyum için bilekte azaltılmış kalınlıklarına. Diğer dikkate değer yükseltmeler, saatlerin modern renk ve desenlere sahip olmasının yanı sıra ibrelerin ve çerçevenin daha iyi görülebilmesini sağlayan ve aslında 80’lerin orijinal, cesur tasarımının daha rafine bir yorumunu sağlayan kamuflaj kadranlarında görülüyor.

Adlarından da anlaşılacağı gibi, yeni Promaster Eco-Drive Diver 200m saatlerinin her biri bir Eco-Drive hareketiyle, bu örnekte Calibre E168’den güç alıyor. Bunun anlamı, 200 metreye kadar suya dayanıklı, ISO uyumlu saatler, ışıkla çalıştıkları için düzenli pil değişimi gerektirmez. Bu tür hareket ayrıca saatlerin ışık kaynaklarına maruz kalma arasında 6 aya kadar güç tutmasını sağlarken kuvarsla çalışan doğruluğu ayda +/-15 saniyeye kadar korur.

Yeni Promaster Eco-Drive Diver 200m saatlerinin her ikisi de 550$ fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Her iki model de ilhamlarını doğadan aldığından, satışlarından elde edilen kısmi gelir, doğanın insanlara sağladığı kritik faydaları bilim, ortaklıklar ve saha çalışmaları yoluyla korumak için çalışan uluslararası bir STK olan Conservation International’ın deniz koruma faaliyetlerini destekleyecektir. Citizen grubu, 2019’da BEYOND’u Kurtar kampanyasının başlatılmasından bu yana destek veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir