Genel

Kırmızı, Beyaz ve Mavi için Üç Yeşil: Grand Seiko’nun ABD’ye Özel Yeni Sürümleri Couture’da İlk Gösterimi

Son yıllarda, Japon Grand Seiko, Las Vegas’taki yıllık Couture saat ve mücevher fuarını, 2019’da sevgiyle hatırlanan ABD’ye özel “Four Seasons” modellerinden oluşan dörtlü de dahil olmak üzere birçok özel baskı için bir fırlatma rampası olarak kullandı. Bu yıl, Couture olarak 2020’de COVID kaynaklı aradan geri dönüşleri gösteren Grand Seiko, doğrudan ABD pazarını hedefleyen başka bir sınırlı üretim serisini tanıttı: popüler SBGW231 referansına dayanan ve estetik ipuçlarını alan üç yeşil kadranlı, elle kurulan, yalnızca zamana bağlı model Japonya’nın doğal doğal harikalarından birinden.

Üç referans – SBGW273, SBGW275 ve SBGW277 – hepsi Grand Seiko’nun Elegance koleksiyonundan geliyor ve hepsi yemyeşil kadran tonlarını ve zarif organik dokularını Japonya’nın Kuzeydoğu Japonya’daki Iwate’de ulusal bir anıt olan Genbi Vadisi’nin gür yeşilliklerinden alıyor. onun pitoresk manzaraları. Her bir hafif kubbeli kadran, diğerlerinden ustaca farklı olan belirgin bir karakteri ifade eder. SBGW273’ün (yukarıda) hafif, parlak tonu, “mevsimlerin değişmesiyle gelen yeni büyümeyi” uyandırmak için tasarlanmıştır ve lacivert saniye ibresinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Deniz mavisi renkli SBGW275 (aşağıda), vadiden akan suları en çok anımsatandır. Ve SGW277’nin (altta) kadranında bulunan “en saf” yeşil ton, vadinin duvarlarını kaplayan bitki örtüsünün rengini en yakından yansıtır. Tüm kadranlar, Grand Seiko’nun imzası niteliğindeki jilet tarzı ibrelere ve cilalı, yontulmuş indekslere sahiptir.

Parlatılmış ve fırçalanmış paslanmaz çelik kasa, mütevazı ancak çok yönlü 37.3 mm çapındadır ve 273 ve 277 modelleri için kahverengi ve 275 için siyah olan timsah derisi kayışa monte edilmiş olarak gelir. Kasanın içinde, safir bir pencerenin arkasında atıyor. günde +5 ila -3 saniye doğruluk oranı, 28.800 vph (saniyede sekiz vuruş) canlı frekans ve tam kurulumda 72 saatlik (üç gün) uzun güç rezervi içeren manuel kurmalı Kalibre 9S64 .

2020 için Grand Seiko Elegance Collection ABD Sınırlı Üretimlerinin tümü 140 adetle sınırlıdır ve önerilen perakende fiyatı 4.900$’dır. SBGW275, Grand Seiko Boutiques ve Grand Seiko online’a özel olacak. SBGW273 ve SBGW277, belirli özel perakendecilerden satın alınabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir