Genel

Ne Yılı! Longines Master Collection Yıllık Takvimini İnceleme

2020’deki genişletilmiş testimiz, Longines’in zarafet ve üstün işlevselliği harika bir fiyata bir araya getiren yıllık takvimini inceledi. Bizim testimiz

Longines Master Collection’dan Yıllık Takvim, birkaç aylık bir dönemde gerçekleşti.

Bazı insanlar, batıl inançları nedeniyle artık yılları felaket olarak görürler. Bir ev inşa etmeden veya evlenmeden önce beklemek daha iyidir. Onlar için artık yıl, normdan sapan her şey gibi şanssız. Öyleyse bazı haydutlar, test saatimiz Longines Master Collection’dan Yıllık Takvim için fotoğraf çekimimizi artık gün için planlamış olmalı – 29 Şubat 2020.

Ancak sözde “yıllık takvim”in artık yıl ve günle hiçbir ilgisi yoktur. Daimi takvimin aksine, artık yıl olsun ya da olmasın, herhangi bir yılda Şubat ayının uzunluğunu tanımaz. Ancak yılın geri kalanında – bağlı olarak 1 Mart’tan 28 veya 29 Şubat’a kadar – her şeyi doğru yapar. Bu nedenle, kalıcı bir takvime pratik ve hepsinden önemlisi daha ekonomik bir alternatiftir.

Longines’in Yıllık Takviminin fiyatı 2.425$’dır. Omega’nın Aqua Terra Yıllık Takvimi 8.400 Dolardır; IWC’nin Portugieser Yıllık Takvimi 20.900 $; ve Patek Philippe’in Yıllık Takvimli Nautilus’u 50.270$’a satın alınabilir. En ekonomik sonsuz takvim, Frederique Constant’ın 8,795 dolardan Slimline Perpetual Calendar İmalatı gibi görünüyor. Jaeger-LeCoultre, Master Ultra Thin Perpetual’ı 21.100$’a sunuyor ve diğer markalar daha pahalı.

Yıllık Takvim Yılı 1 Mart’ta Başlıyor

29 Şubat 2020 Cumartesi ve bu artık yılın ne getireceği henüz belli değil. Güney İtalya’da bahar geldi. Bu günde – veya en geç bir sonraki gün – yıllık bir takvimin manuel olarak düzeltilmesi gerekir. Longines Master Collection Yıllık Takvimi ile hiç sorun değil. Sadece oluklu tepeyi orta konuma çekin ve hızlı tarih ayarını saat yönünün tersine çevirin. Tarih (var olmayan) 31 Şubat’tan 1 Mart’a ilerletildiğinde, ay göstergesi de otomatik olarak ilerleyecektir. Bu şaşırtıcı derecede kolay ve kullanışlıdır. Saati bir süreliğine kenara koyduysanız ve takvimi sıfırlamanız gerekiyorsa, kurma kolu orta konuma getirilip saat yönünde çevrilerek tarihten bağımsız olarak ay ayarlanabilir. Bu işlem herhangi bir zamanda basit ve güvenlidir.

Takip eden Mart ayı bizim ev ofisimizden çalışmamızla sona eriyor. Olağanüstü ama 2020’de unutulmaz. Longines Yıllık Takvimi’ndeki görünür tarih değişikliği gece yarısından yaklaşık yarım saat önce başlarken, ay diski yalnızca birkaç dakika önce hareket etmeye başlar ve ardından tam olarak gece yarısı ile birlikte ilerler.

Bir ay sonra dışarı çıkmaya cesaret ettik. Yıllık Takvimin 30 Nisan’dan 1 Mayıs’a ilerlemesi, bu yıl gerçekleşen ilk heyecan verici şeydi çünkü Yıllık Takvim, 30 günlük kısa bir ay ile 31 günlük uzun bir ay arasındaki farkı biliyor. Her normal tarih kayması gibi, başlangıçta tarih (kısa bir başlangıç aşamasıyla) 31 Nisan gece yarısına yakın (yok) ilerler. Ardından, takvim mekanizmasının kesinlikle etkin olmasına rağmen hiçbir şey olmuyormuş gibi görünür. . Ama sonra – saat 3:00’ten hemen sonra – ay diski yavaşça hareket etmeye başlar, akrep doğrudan ay göstergesinin üzerinde olduğundan görmek zor.

Ay ve tarih, 1 Mayıs’ta yeni konuma ilerler. Her zamanki gibi, tarih diski hareketine yaklaşık 30 dakika önceden başlar.

Nisan sonunda Longines Yıllık Takvimine gerçekten dokunmaya gerek yoktu, ancak saati tam saniyeye ayarlamak için yine de tepeyi elle ayarlama konumuna çektik. Bilekte geçen iki aylık süre boyunca saat yaklaşık bir dakika kazandı, bu da günde yalnızca yaklaşık 1,2 saniye anlamına geliyor – kronometre sertifikası olmasa bile son derece iyi. Zamanlama makinesi günde 1 dakikadan bile daha az sapmalar kaydetti ve bu da aşınma testimizin sonuçlarını doğruladı.

ETA 2892’nin bir versiyonu olan ETA otomatik Kalibre A31.L81, bu iyi oran sonuçlarını sağlar. Sadece Longines için üretilmiştir ve burada L897.2 olarak bilinir. Denge çarkı saatte 25.200 vuruşla, 3,5 Hz’e eşit bir hızda salınır – bu frekans, artık özel Swatch Group ETA tasarımlarında sıklıkla görülür, çünkü 48 saat yerine 60 saatten fazla uzatılmış bir güç rezervi sağlar. geleneksel ETA hareketleri.

Hareket, Longines markasının ve Master Koleksiyonunun bilindiği, sade ve zarif paslanmaz çelik bir kasaya yerleştirilmiştir. Koleksiyon 2005 yılında oluşturuldu ve bir elbise saatinin sade zarafetini, yıllık takvim gibi çeşitli komplikasyonlarla ifade edilen geleneksel saatçilikle birleştiriyor. Arpa kadranlı ve Romen veya Arap rakamlarına sahip versiyonların aksine, kadran üzerindeki mavi sunburst kaplama ve indeksler, test saatimize gerçekten güncellenmiş bir görünüm kazandırdı. Parlatılmış anodize ibreler ve 12 açıyla uygulanmış saat imleri, farklı aydınlatma koşullarında hoş bir kontrast ve iyi bir okunabilirlik sağlar – ancak yalnızca gün boyunca. Kadranda parlak bir malzeme olmaması daha zarif bir görünüm kazandırıyor.

Dik, dar bir çerçeve görünümü daha da iyileştirir ve kadranı vurgular. Sabit kulaklı üç bağlantılı paslanmaz çelik bileziğe takılan üç parçalı cilalı kasanın bir parçasıdır – mükemmel bir geçiş değil. Bu bileşenler ayrıca testimizin dört ayı boyunca kolayca çizildi. Aksi takdirde, bu Longines’i yıl boyunca takmak kolay olacaktır. Yıllık takvim mekanizması kusursuz çalışıyor ve saati sürekli takıyorsanız çok sık düzeltmenize gerek yok. Bileğe zarif ve rahat bir şekilde oturur ve herhangi bir dress watch gibi gömlek manşetinin altına sığar. Kayışı kısaltmak için bileziğin ucunda ayar için vidalı ekler ve sofistike bir çift katlanır toka vardır.

ÖZELLİKLER:
Üretici: Longines Watch Co. Francillon Ltd, 8 Rue des Noyettes, 2610 Saint-Imier, İsviçre
Referans numarası: L2.910.4.92.6
Fonksiyonlar: Saatler, dakikalar, merkezi tarama saniyeleri, ay ve tarih ile yıllık takvim
Hareket: Longines L897.2, ETA A31.L81 tabanlı, otomatik, 25.200 vph, 21 taşlı, nikel altın kaplama balans, Elinchron II denge yayı, iki vidayla ince ayar, Nivachoc şok emilimi, 64 saatlik güç rezervi, çap = 25,6 mm, yükseklik = 3,60 mm
Kasa: Kadran üzerinde safir kristal camlı paslanmaz çelik, safir kristal kasa arkası, 30 metreye kadar suya dayanıklı
Bilezik ve toka: İki basma düğmeli çift katlanır tokalı paslanmaz çelik bilezik
Hız sonuçları (24 saatte saniye cinsinden sapma, tam yara/24 saat sonra):
Bilekte +1.2
+3.6 / +8.3’ü çevir
-2.2 / +0.7’yi aşağı çevir
Tepe yukarı -2.8 / +3.7
Tepe aşağı +1.3 / -6.1
Sola tepe +1.5 / -3.3
En büyük sapma 6.4 / 14.7
Ortalama sapma +0.3 / +0.7
Ortalama genlik:
Düz konumlar 282° / 241°
Asma konumları 249° / 206°
Boyutlar: Çap = 39,91 mm, pabuç genişliği = 22 mm entegre, yükseklik = 10,94 mm, ağırlık = 156,0 gram
Varyasyonlar: Deri kayışlı; çeşitli renk ve kombinasyonlarda arpa kadranlı
Fiyat: 2.425 $

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir