Genel

Gece Yolcusu: Porsche Design 1919 Globetimer UTC All Black

Porsche Design, motor sporlarından ilham alan kronograf saatler üretme ana misyonundan – otomotiv tasarım DNA’sına sadık kalırken – 2019’da piyasaya sürülen 1919 Globetimer UTC, akıllıca tasarlanmış bir gezgin saati, bir avuç renk seçeneği ve farklı renk seçenekleriyle sunuluyor. titanyum veya pembe altın kasa. Modelin en son versiyonu için Porsche Design, en eski kol saatinin tek renkli siyah tasarımını, trend belirleyen Chronograph I’i kanalize ediyor ve orijinal modelin kullanıcı dostu işlevselliğini korurken titanyum kasaya siyah bir karbür kaplama ekliyor.

1919 Globetimer UTC All Black sürümü, öncekiler gibi, mekanikleri çift kavramalı bir Porsche şanzımanın kullanımından türetilen çift zamanlı bir işlevselliğe sahiptir. Bir kronografınki gibi tasarlanmış ergonomik butonlarına her basışta, merkezi 12 saatlik ibre yerel saati değiştirmek için bir saatlik artışlarla hareket ederken UTC ibresi (yerel saati gösterir) ve yelkovan etkilenmeden kalır. . “+” düğmesi ibresi saat yönünde ilerletir, “-” düğmesi ise ters yönde gönderir ve saat 9 konumundaki dairesel bir pencere, yerel saatin AM veya PM: diyafram gündüz saatlerinde beyaz, geceleri ise siyahtır. Kadranın iç kısmında 1-31 ölçeğinde bir ibre ile gösterilen tarih, yerel saate bağlıdır ve gerektiğinde otomatik olarak ileri veya geri kaydırılır.

Saatin üç parçalı, siyah titanyum karbür kaplı kasası 42 mm çapında ve sadece 15 mm kalınlığında ve 100 metreye kadar su basıncına dayanıklı. Ekstra geniş kadran açıklığı, iki saat diliminin kolay okunması için tasarlanmıştır. Yedi kat yansıtıcı olmayan kaplamaya ve ekstra sert işleme sahip safir kristalin altındaki siyah kadran, ışıkla işlenmiş ibreler, indeksler ve rakamlara sahiptir. Porsche Design, otomotiv mirasına uygun olarak, iticileri, bir arabanın direksiyonuna oturan bir kullanıcı için bile kolayca çalıştırılabilecek şekilde tasarladığını, bu nedenle, onları takmak için tepeyi sökmeye veya iticilerin kilidini açmaya gerek olmadığını söylüyor. kullanmak. Porsche Design’ın her saat için kapsamlı test rejiminin bir parçası olarak, butonların her biri, kullanım sırasında karşılaşabileceklerinden daha fazla, en az 10.000 anahtarlama döngüsüne dayanmalıdır.

Kasanın içinde, 24 dünya saat dilimini gösteren özel olarak oyulmuş bir kasa arkasının arkasında, Porsche Design Werk 04.110 adı verilen tamamen yeni bir otomatik mekanizma yer alıyor. Sellita SW 200’ü temel alan ve Dubois Dépraz’daki uzmanlar tarafından Porsche Design için özel olarak geliştirilen ikinci zaman dilimi modülünü içeren kalibre, “Porsche Design Icon” tarzında, bilyeli, çift yönlü bir rotora, 4 Hz’lik bir rotora sahiptir. denge frekansı ve 38 saatlik güç rezervi. 2014’ten beri geliştirilmekte olan mekanizma, hem COSC kronometre sertifikası için katı spesifikasyonları karşıladı hem de Chronofiable SA standardına uymak için uzun vadeli testlerden geçti.

Tamamen siyah monokrom görünümü, Porsche otomobillerinin iç kısımlarında bulunan aynı yüksek kaliteli deriden yapılmış siyah deri kayış tamamlıyor. Ağustos 2021’den itibaren mevcut olan Porsche Design 1919 Globetimer UTC All Black, 6.750 $ fiyatla satışa sunuldu ve Porsche Design mağazalarında, seçkin perakendecilerde ve www.porsche-design.com adresinde mevcut.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir