Genel

Neden Replika Saat Kullanmalıyım ?

NEDEN REPLİKA SAAT KULLANMALIYIM?

Replika’ nın sözlük anlamı kopya demektir. Replika ürünler, orijinalinin birebir kopyası olan ve tasarımsal olarak ayırt edilmesi neredeyse imkânsız birebir taklit ürünlerdir. Bu işten anladığını iddia eden kişilerin bile bu ürünleri birbirinden ayırt etmeleri imkânsız hatta çok zordur. Replika ürünleri kullanmak bir tercih ve bütçe meselesidir. O çok sevdiğimiz markanın yeni çıkan bir modelini veya arkadaşımızda görerek çok beğendiğimiz bir ürünü, ya da reklamlarda aklımızı başımızdan alan dünyanın en ünlü markasının tanıttığı yeni modelinden bir tanesinden almaya heveslendiğimiz çok olmuştur. O tasarım harikası ürünlerin, hevesimizi kursağımızda bırakan ve sadece hayal kurduran ulaşılması güç ücretlerini duyduğumuzda yaşadığımız hüznün, içimize tarif edilmez bir üzüntü bıraktığı çok olmuştur.

Tasarım harikası saatler

Mesela ben saat düşkünü bir insanım. Öyle ahım şahım bir bütçeye de sahip olmadığım için orijinal saatleri tercih edemiyorum aslında. Ancak; hayatta tek hobim olan saatlerin benim olmasını sağlayabilecek şeyin ne olduğunu biliyorum ve dünya devi olan saat markalarını sol kolumda taşıyabiliyor ve koleksiyonuma dahil edebiliyorum. O tasarım harikası marka saatlerin birebir replika tasarımlarını satın alarak hem hevesimi alıyorum hem de hobimi gerçekleştirme imkânı bulabiliyorum. Gönül ister ki; o saatlerin orijinalini satın alayım ama hem bütçem hem de çok abartılı fiyatları buna müsaade etmiyor. Haliyle, replika saatleri tercih etmek durumunda kalıyorum ve bundan da mutlu oluyorum

Replika ve orijinal ürün farkı

Replika saat seçimlerimde öyle önüme gelen firmaların üretimlerini tercih etmiyorum. Birinci sınıf replika rolex saat üretimi yapan firmaları tercih ediyorum. Bu tercihim bana neredeyse sıfır hata ile replika saat kullanma imkânı sağlıyor. Replika ürün tercih ederek saatlerimi üçte bir fiyatına satın alma imkânı buluyorum. Replika üretimi olan saatlerin orijinalinden farklı eksi yönleri de var aslında. Orijinal olan marka ürünlerde bulunan bazı fonksiyonları replika üretimi olan saatlerde görsel olarak bulursunuz ama kullanamazsınız. Bu fonksiyonların çoğu birçok saat kullanıcısı açısından bir ehemmiyet arz etmiyor. Birinci sınıf replika üretimi yapan firmalardan saat alışverişi yapmayı tercih ederseniz, emin olun ki; bir kısım fonksiyonların dışında hiçbir sıkıntı yaşamadan replika saatiniz size zamanı bildirmeye devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir