Genel

Norqain, Himalayalardan İlham Alan Macera Neverest Koleksiyonu ile Yeni Zirveleri Ölçeklendiriyor

2018 yılında kurulan Bienne merkezli Norqain, nispeten kısa görev süresinde hızla dikkate alınması gereken bağımsız bir saat markası haline geldi ve özellikle Rolex’in sahibi olduğu Tudor tarafından kurulan bir hareket üreticisi olan Kenissi ile işbirliği içinde iki tescilli İsviçre yapımı kalibre üretti. Bu kalibrelerden biri olan kendinden kurmalı, üç ibreli NN20/1, geçen yılki Independence 20 modelinde piyasaya sürüldü, şimdi Norqain’in Everest Dağı’ndan ilham alan en sağlam sportif serisi olan yeni Neverest koleksiyonundan üç saate monte edilmiş durumda.

Norqain’s Adventure koleksiyonunun bir alt serisi olan Neverest koleksiyonu, paslanmaz çelik kasası, gümüşi beyaz dokulu kadranı ve gri seramik çerçeveli bir “Glacier” modelini içerir; 5N pembe altın çerçeveli, siyah seramik halkalı ve gri kadranı çevreleyen sınırlı sayıda bir “bicolor” model; ve siyah seramik çerçeve halkasını Norqain’in Independence 20’de tanıttığı orman yeşili kadranla birleştiren tamamen çelik bir versiyon. Tüm saatler, parlatılmış ve saten kaplamalı 40 mm çelik kasaya, yanlarda vidalı kurma kollarına sahiptir. kurma kolu koruyucuları, 15, 30 ve 45 dakika noktalarında işaretli dereceli çerçeveler ve kutu tipi, yansıma önleyici safir kristaller.

Neverest 40 mm Buzulu adını, buzlu beyaz yüzeyinde akla gelen çatlak bir dokuya sahip göz alıcı kadrandan alıyor. toplantı.” Dikkate değer diğer ayrıntılar arasında, çerçeve ölçeğinin sıfır işareti üzerindeki kırmızı vurgular, merkezi saniye ibresi ve saat 6 pozisyonunun üzerindeki “kronometre” yazısının yanı sıra standart Super-LumiNova’dan yüzde 60 daha parlak X1 Super-Luminova kullanımı yer alıyor. — ellerde ve uygulanan işaretleyicilerde. Çerçevedeki tırtıklı desen, tek yönlü dönen tıklama sistemi ile kolay kullanım sağlar. Norqain, Glacier’ı paslanmaz çelik bilezik (3.250 $), dokulu kauçuk kayış (3.050 $) veya esnek kumaş kayış (3.050 $) üzerinde sunuyor.

Çelik ve altından üretilen Neverest 40mm Limited Edition, yalnızca nispeten nadir olmasıyla değil – yalnızca 100 adet üretilecek – aynı zamanda döner çerçeve için pembe altın kullanımı ve kendi ince siyah çizgili desenine sahip gri kadranıyla da öne çıkıyor. Glacier modelinde olduğu gibi, saniye ibresi ve “kronometre” ibresinde kırmızı ile vurgulanan kadranı, elle uygulanmış, altın tonlu, fasetli indeksler ve kollarda X1 Super-LumiNova’yı içeriyor. Bilezik seçenekleri arasında, çerçeveyle aynı tırtıklı tarzda dokulu siyah kauçuk kayış (4.380 $), ek güvenlik tokalı çelik bilezik (4.580 $) ve esnek kumaş kayış (4.380 $) yer alıyor.

Üçüncü Neverest 40mm saatini kardeşlerinden ayıran şey, dereceli ölçeği için siyah seramik halkalı çelik bir çerçevenin kullanılması ve daha da dikkat çekici bir şekilde, Norqain siyah çizgi motifi ve kırmızı vurgulu canlı yeşil kadranıdır. Serideki diğer iki model gibi kasası da 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip ve bu şimdiye kadar bir Norqain saat için ulaşılan en yüksek seviye. Sınırsız, yeşil kadranlı saat, paslanmaz çelik bilezik (3.190 $), siyah kauçuk kayış (2.990 $) veya esnek kumaş kayış (2.990 $) üzerine monte edilmiştir.

Tüm Neverest kasalarında, Norqain’in Kalibre NN20/1’in görünümüne izin veren safir sergi arka kapakları bulunur; bu kasa, nitelikleri arasında “hafta sonu korumalı” 70 saatlik güç rezervi, rotorda İsviçre Alplerini simgeleyen “çift-N” Norqain logosu bulunur. ve Norqain ürün ailelerinin isimlerini ve genç şirketin iddia ettiği “temel değerleri” temsil eden bir köprüye kazınmış “Macera – Özgürlük – Bağımsızlık” kelimeleri.

Son olarak, Neverest alt koleksiyonunun Himalaya teması sadece estetik değil. Norqain, Himalaya dağlarında hayatını kaybeden şerpa ailelerine yardım sağlayan ve çocuklarının eğitime erişimini sağlayan, Sherpa merkezli bir kuruluş olan Butterfly Help Project ile ortaklık kurdu. Norqain, Neverest saatlerinin satışının yüzde 10’unu projeye bağışlama sözü verdi ve 2021’de 50 çocuğu okula göndermeyi taahhüt etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir