Genel

Chopard, Mille Miglia Classic Chronograph Raticosa ile “Supercar Country”yi Kutluyor

Enzo Ferrari bir keresinde “Raticosa Geçidi’nde 1000 Miglia yarışını kazandınız” demişti. Deniz seviyesinden yaklaşık 1.000 metre yükselen ve Toskana’dan Emilia-Romagna’ya kadar İtalya’nın Appenine dağlarından rüzgarla geçen efsanevi yol, Mille Miglia yol yarışının en zorlu etabını temsil ediyor ve bölgesinin uzun süredir devam etmesi nedeniyle “süper araba ülkesi” lakabını kazandı. Maserati ve Lamborghini gibi İtalyan otomobil üreticileriyle. Chopard, Mille Miglia yarışıyla onlarca yıllık zamanlama ortaklığını, koleksiyonundaki en son yarışlardan ilham alan kronograf, tarihi adaşı olan Mille Miglia Classic Chronograph Raticosa ile sürdürüyor.

Paslanmaz çelikten yapılmış, ergonomik olarak kavisli, 42 mm çapında bir kasaya sahip olan saat, kirli beyaz veya vernikli olmak üzere iki farklı kadran rengi seçeneği sunuyor. Kasa, Chopard’ın Klasik Kronograf modellerinin karakteristik özelliği olan pompa tarzı kronograf butonlarının yanı sıra, direksiyon simidi motifi şeklinde vidalı kurma koluna sahiptir. Parlamaya dayanıklı safir kristal altında korunan kadran, her iki renk grubunda da bej Super-LumiNova ile büyük Arap rakamları kullanıyor. Parlak malzeme ayrıca saat ve dakika için rodyum kaplama baton ibrelerini kaplarken, merkezi kronograf saniye ibresi kırmızı bir uca sahiptir.

Mille Miglia koleksiyonunun motor sporlarından ilham alan bir özelliği olan takometre ölçeği kadranı çerçeveliyor ve saati takan bir sürücünün seyahat süresi ve mesafeye dayalı hızları hesaplamak için kronografı kullanmasına olanak tanıyor. Saat 3, 6 ve 9 konumundaki salyangozlu alt kadranlar sırasıyla çalışan saniyeleri, geçen 12 kronograf saatini ve 30 geçen kronograf dakikasını takip ediyor ve tarih, 4:30’da bir diyaframda görünüyor.

Kendinden kurmalı, COSC kronometre sertifikalı bir mekanizma, berrak bir safir sergi penceresinin altında 28.800 vph’de çalışan ve 42 saatlik bir güç rezervi biriktiren bu yarıştan türetilmiş saatin motoru olarak hizmet eder. Kadrandakini yansıtan parlak kırmızı “1000 Miglia” logosu, vidalı kasa arka kapağındaki pencerenin çevresini ve saatin sınırlı üretim numarasının (siyah kadran için her biri 500 parçadan oluşan) bir gravürünü süslüyor. ve beyaz kadranlı versiyonlar).

Paketi tamamlayan kayış, kestane kahverengisi rengi ve Mille Miglia’nın “beyefendi sürücüleri” tarafından giyilen klasik deri yarış eldivenlerini andıran delikli desenidir. Ek olarak, bej dikişi, kadranın ışıltılı ibrelerinin ve rakamlarının rengiyle uyumludur ve eski model yarış arabalarında kullanılan Dunlop lastiklerinden ilham alan bir sırt desenine sahip siyah kauçuk bir iç katmanla kaplanmıştır. Chopard Mille Miglia Classic Chronograph Raticosa’nın her iki versiyonu da 5.900 $ fiyatla satılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir